Безпека під час сну — важливий фактор для кожного користувача. Тому виробники створили спеціальні бортики-обмежувачі, які вбережуть вас від падіння зі спального місця. Бар’єрами можуть комплектуватися і дитячі, і дорослі ліжка, причому вибір моделей дійсно дуже великий і залежить від багатьох факторів.
Де встановлюють захисний бортик ліжка:
- колиски (зсередини можна доповнити м’якими бортиками-вкладками, але не по всьому периметру, щоб не перешкоджати вентиляції і не створювати задуху);
- одноярусні дитячі ліжка або дивани;
- двоярусні моделі і горища.
Звичайно, більшим попитом користуються обмежувачі для дитячих меблів, проте і дорослим бар’єри можуть стати в нагоді. Ось кілька випадків:
- ви активно рухаєтесь уві сні і, трапляється, падаєте на підлогу;
- ви берете в постіль малюка для годування/спільного сну;
- вдень ви облаштовуєте для дитини на своєму ліжку великий манеж;
- ви шукаєте меблі для хворої/літньої людини, яка погано контролює рухи.
Різновиди обмежувачів для ліжка
Захисний борт кріпиться до корпусу ліжка з відкритого боку або декількох, якщо меблі не мають спинок.
Кріплення. Обмежувачі бувають стаціонарні або знімні — такі можна встановлювати на час рухливих денних ігор або навпаки — звільняти ліжко. Бувають також комбіновані — відкидні варіанти.
Матеріал. Якщо борт стаціонарний, то красивіше, коли він є продовженням корпусу меблів (та ж порода деревини або метал, тонування, стиль виконання). Знімні варіанти можуть бути виконані з металу, пластику, сіток. Високі і довгі моделі обов’язково повинні вентилюватися.
Висота. Цей параметр залежить від висоти спального місця. Чим пишніший матрац, тим, відповідно, повинен бути вищим борт. Для колисок висота варіюється в межах 75-90 см, дитячих ліжок — 15-30 см, бортики для облаштування манежу на дорослих меблях сягають 95 см.
Форма. Найчастіше прямокутна, проте може бути і фігурний варіант у дизайнерських ліжок або борт зі зниженням в ногах або узголів’ї. Добре, якщо борт має зручний безпечний виступ, за який буде братися дитина, забираючись в ліжко.
Розмір. Для найменших користувачів вибирають борт, який замінює повноцінну стінку ліжка, не залишаючи проходу. Згодом його можна опустити або прибрати повністю. Старшим користувачам досить половинчастої огорожі — в районі верхньої частини тулуба.
Що таке знімні обмежувачі для ліжка?
Додатки, які можуть бути встановлені як з однієї, так і двох сторін (боковин). Мають зручні кріплення, можуть регулюватися за висотою. За необхідності — легко знімаються, на відміну від стаціонарних бортів.
Знімні обмежувачі для дорослих є одночасно ручками-опорами, за які можна взятися і перевернутися, підтягнутися, помінявши положення на більш зручне. Такі бортики можуть бути вкладними — нижня частина просто придавлена матрацом і вагою користувача. За відсутності хворого ви зможете швидко прибрати бортик, щоб перестелити постіль.
Чи можна зробити бортики для ліжка власноруч?
До дитячих меблів багато вимог — висока якість матеріалу, гіпоалергенність тонування і покриттів, хороша міцність, надійність фіксації, відсутність кутів, прихована фурнітура. Якщо ви готові виконати всі вимоги — то, звичайно, можна створити бортик самостійно. Але обов’язково врахуйте відстань між рейками (зазвичай не більше 6 см), щоб у дитини не було можливості просунути голову або кінцівки, — так ви мінімізуєте травми.
Де можна купити захисний бар’єр на ліжко?
У більшості випадків захисні бортики або входять в базову модель ліжка або пропонуються як розширена комплектація за додаткову ціну. Йдеться про бар’єри і для верхнього, і для нижнього поверху.
Якщо у моделі не передбачений борт — ви можете придбати окремий, знімний варіант для дитячого або дорослого ліжка. Перед вибором — зверніть увагу на корпус ваших меблів і можливість кріплення вподобаного бар’єру.
Іноді батьки не можуть зважитися на покупку двох’ярусного ліжка просто психологічно — весь час здається, що щось піде не так. У таких випадках не мучте себе і зупиніть свій вибір на дворівневих викотних варіантах для двох дітей, де нижнє спальне місце приховане вдень — наприклад, Тедді Дуо или Соня-1. Не забувайте залишати ліжко час від часу цілодобово в розкладеному стані, аби спальні місця повноцінно провітрювалися.