Пружинний блок — серцевина матраца, саме він забезпечує основну щільність і пружність виробу. Металеві спіралі бувають різної форми, міцності і кріпляться по-різному.
А ще один з найважливіших факторів — кількість пружин, яка впливає на анатомічні властивості постелі. Різниця в елементах Pocket spring може сягати кількох сотень на 1 м². Як дізнатись, скільки насправді в матраці пружин, і підібрати модель для своєї ваги?
Якими бувають пружинні блоки
Найпоширеніші варіанти — класичний Боннель, в якому всі елементи пов’язані між собою дротом, і Pocket spring, де кожна спіраль упакована в окремий мішечок, а з’єднання — досить м’яке.
Pocket spring більш пластично реагує на тиск, адаптується до фігури людини і забезпечує якісну підтримку. Тому саме такі блоки останнім часом користуються більшою популярністю. Виробники постаралися удосконалити і урізноманітнити конструкцію, експериментуючи із жорсткістю спіралей, кількістю їхніх витків, формою і складом металу. Один з головних параметрів оцінки матраца — кількість пружин.
Боннель не має великої різноманітності — зазвичай це або стандартна модель 120 пружин на м² або Мульти Боннель, в якій 150 пр./м². Більшої уваги заслуговують різновиди Pocket spring — саме про них і піде далі мова в нашій статті.
Проста математика або скільки має бути пружин на 1 спальне місце?
Якісне спальне місце — з анатомічними властивостями, воно підлаштовується під індивідуальні особливості фігури людини. Так кожній ділянці тіла забезпечується належна підтримка, а саме спальне місце залишиться в міру рівним, без перекосів. Це означає, що чим більше пружин в матраці — тим краще. Однак дане правило працює, якщо враховується також сама жорсткість виробу і вага користувача.
Варто зазначити, що замірювання щільності пружин у різних виробників проводиться по-різному. Мова може йти як про умовне спальне місце (2 м²), так і просто 1 м². Таким чином виробники хитрують, змушуючи покупця повірити, що елементів в блоці — більше, ніж насправді. Уважно читайте технічні описи товарів.
Типи блоків | Кількість пружин на 1 м² (шт.) * | Вага користувачів |
---|---|---|
Стандартні блоки Pocket Spring (TFK) | 272 або 256 | Середня |
Multipocket (S1000) | 500 | Середня і підвищена |
Micropocket (S2000) | 1000 | Підвищена — до 150 кг, також рекомендовано парам з великою різницею у вазі |
* Відповідно, для розрахунку кількості пружин на 1 спальне місце дані необхідно збільшити вдвічі.
Окремо варто згадати конструкції Double Spring, де одна спіраль поміщена всередину іншої. Кількість пружин тут більша, проте працюють вони зовсім інакше. Основні елементи стискаються при стандартних навантаженнях, а внутрішні — підключаються при збільшеному тиску. Такі матраци довговічніші і добре згладжують коливання від навантажень, завдяки чому вважаються ідеальними для подружжя з великою різницею у вазі.
Яку роль відіграє вага людини щодо кількості пружин в матраці?
Худорлявим людям, а також користувачам середньої ваги (до 60 кг) немає потреби шукати матраци зі збільшеною кількістю пружин, оскільки на такій постелі вони не отримають належної ортопедичної підтримки — посилений пружинний блок просто не прогнеться під невеликим навантаженням.
Якщо ж у людини вага вище середньої — варто пошукати матраци, у котрих пружини укладені щільніше, ніж зазвичай, а самі елементи виготовлені з товстого дроту. Не зайвою буде і посилена металева рама периметра.
Найкраще поєднання пружинного блоку і наповнювачів для матраца
Щоб жорсткі ребра металевих пружин під вагою користувача не продавлювали делікатні наповнювачі — виробники використовують захисні прошарки. Зазвичай це тонкі, але формостійкі плити з міцних матеріалів — наприклад, кокосової койри або термоповсті. Відсутність такого захисного настилу скорочує термін служби матраца — вам доведеться або купувати новий або замовляти топпер, щоб приховати тверді горбки металевих спіралей.
Верхніми шарами укладаються основні пласти наповнювачів — натуральні або синтетичні, з різними типами жорсткості. Головне, щоб вони добре вентилювалися, інакше в пружинному блоці буде накопичуватися волога. Якщо використаний еврокаркас — бажано, щоб у нього були аератори (отвори для вентиляції).
Далеко не завжди можна знайти інформацію, скільки пружин в конкретній моделі. У цьому випадку орієнтуйтеся на жорсткість виробу і максимально допустиме навантаження.