Рейкова основа ліжка посилює ортопедичні властивості матраца, допомагає розподілити навантаження і сприяє вентиляції спального місця. Однак якщо відстань між ламелями вибрана неправильно — ви спровокуєте деформацію матраца, псування м’яких наповнювачів і пружин.
Яким же повинен бути крок між ламелями? Усе залежить від типу матраца, а також ваги користувача.
Як працюють ламелі
Конструкція ламельної основи ліжка доволі проста — це решітка з поперечних дерев’яних планок. Ламелі (планки, латофлекси) спеціально трохи зігнуті, завдяки чому краще пружинять, знижуючи навантаження на матрац і посилюючи його ортопедичні якості.
Рейки виготовляють з деревини різних сортів. Найбільш зносостійкими і міцними вважаються букові ламелі — кожна з них здатна витримати до 40 кг навантаження. Враховуйте, що це граничний тиск, в цілому ліжко з такою основою здатне витримати до 120 кг на спальне місце. Чим вища вага користувача, тим густіше мають бути встановлені латофлекси. Наприклад, для людей з вагою 80 кг можна використовувати Боннель на ламелях з відстанню 6,5 см, а для 100 кг — рекомендовано основу ліжка з кроком 2,5 см.
У двоспальних ліжках дерев’яні рейки укладають окремо для кожного спального місця, створюючи комфорт кожному з партнерів. Такі конструкції обов’язково повинні бути оснащені додатковою опорною ніжкою по центру.
Підбираємо відстань між ламелями
Оптимальний крок між дерев’яними рейками залежить і від того, який тип матраца ви плануєте використовувати. Адже у пружинних блоків Bonnel і Pocket spring — пружини різного діаметру, і там, де великі елементи стануть ідеально, маленькі — продавляться в пустоти. У результаті викривляються пласти наповнювачів, деформуються пружини, аксесуар швидше псується, і по гарантії його не приймуть.
Як визначити, яким же повинен бути крок між ламелями? Насамперед необхідно ознайомитись із техпаспортом матраца — часто виробники вказують, як найкраще використовувати аксесуар. У різних компаній свої технології, вимог ГОСТу немає, тому розмір пружин одного типу може відрізнятися.
Можна скористатися загальними рекомендаціями:
Тип матраца | Ширина ламелей | Відстань між рейками |
---|---|---|
Блок пов’язаних пружин Боннель | 5-7 см | 4 см і більше |
Блок незалежних пружин Покет Спрінг | 2,5-3 см | 4-5 см |
Безпружинні вироби | за вибором | мінімальний, краще — 2,5-3 см |
Найголовніше правило — відстань між латофлексами повинна бути меншою за діаметр пружини. Замір проводиться по торцям, оскільки, наприклад, пружини для Pocket spring — бочкоподібні, звужуються до країв. У безпружинних виробів немає твердих елементів, однак м’які пінисті наповнювачі без захисного настилу також будуть продавлюватися у великі зазори. Тому для таких виробів відстань між планками теж має бути мінімальною.
Вузькі планки підходять для всіх матраців. Широкі рекомендовані для безпружинних варіантів, а також Боннель.
Як поміняти відстань між ламелями?
Виробники пропонують вибрати матеріал, товщину, ширину латофлексів або відстань між ними — ще на етапі покупки ліжка. Зробити такий вибір ви зможете в інтернет-магазині МатраСон.
Якщо ж у вас вже встановлено ліжко, а кількість ламелей не відповідає матрацу — рейки і фіксатори до них завжди можна докупити, щоб посилити (укласти густіше) планки або замінити зламану деталь. При заміні зверніть увагу на тип кріплення рейок, оскільки латотримачі бувають накладні, врізні, пристрілювальні, прохідні.
Рекомендації для правильного вибору ортопедичної основи
Отже, підіб’ємо підсумок. Щоб підібрати оптимальну зв’язку матрац-ламельна решітка, необхідно врахувати такі параметри:
- вага користувача;
- тип матраца;
- ширина латофлексів і відстань між ними.
Ще один фактор, на який варто звернути увагу — жорсткість матраца. Чимало користувачів відзначають, що через пружність дерев’яної решітки спальне місце стає більш м’яким. Тому, якщо ви любите спати на твердому — для ламелей краще вибирати матрац жорсткіший, ніж зазвичай.
Правильно підібравши ламельну основу, ви забезпечите собі комфортні умови для сну і подовжите термін служби матраца. Пружні вентильовані дерев’яні ламелі рекомендовані для використання і дорослим, і дітям.