Найкращі запити з теми:
- Що таке матрац від пролежнів.
- Різновиди антипролежневих матраців.
- Як правильно користуватися матрацом від пролежнів.
- 5 порад, як вибрати матрац від пролежнів.
- Скільки коштує протипролежневий матрац.
Пролежні – поширене явище, яке виникає при неповноцінному догляді за лежачими хворими. Вони з'являються внаслідок тривалого тиску на певні ділянки тіла: крижі, лопатки, сіднична область, хребет, п'яти і т.д. Щоб уникнути проблеми, потрібно часто міняти положення хворого, що пов'язане з певними складнощами. Альтернативою цьому є протипролежневий матрац – надійний засіб профілактики і лікування пролежнів.
Що таке протипролежневі матраци
Основний принцип дії матраців проти пролежнів – рівномірний розподіл навантаження на шкіру і м'які тканини в місцях, особливо схильних до поразки. Виріб складається з балонів і комірок, які заповнюються повітрям за допомогою компресора. Тиск в різних зонах безперервно змінюється: одні ділянки стають м'якшими, інші – більш щільними.
Для чого потрібен протипролежневий матрац:
- знижує навантаження на проблемні ділянки тіла;
- володіє масажним ефектом;
- покращує мікроциркуляцію крові.
Різновиди протипролежневих матраців
Вироби даного ряду бувають комірчастими і балонними.
Комірчаста модель являє собою матрац, що складається з окремих осередків, заповнених повітрям. Кожен з них з'єднаний з компресором, який працює від електромережі. Вироби рекомендовані пацієнтам, які важать не більше 100 кг.
Типи комірчастих матраців:
- З обдувом – комфортність моделі полягає в наявності ефекту вентиляції шкіри. Повітря під вагою хворого виходить через мікроотвори в матеріалі, перешкоджаючи зайвій пітливості.
- Статичні – вироби, незалежні від електроживлення; принцип дії заснований на зміні тиску в осередках під дією ваги пацієнта. У процесі використання матрац обтікає тулуб, збільшує площу зіткнення і пом'якшує навантаження на виступаючі частини тіла.
Балонні моделі складаються з секцій трубчастої форми, з'єднаних з блоком живлення. Тиск повітря в балонах постійно змінюється, забезпечуючи масажну дію і перешкоджаючи утворенню пролежнів. Вироби призначені для хворих з масою тіла більше 100 кг.
Типи балонних матраців:
- З незалежними балонами – окремими резервуарами, поміщеними в загальний чохол. Більшість секцій (крім кількох статичних) можна при необхідності витягти і замінити.
- З обдувом – принцип дії і властивості аналогічні комірчатим моделям.
Матеріали, з яких виготовляють матраци:
- ПВХ – матеріал добре миється, володіє вологовідштовхуючим ефектом і практичний в експлуатації;
- пінополіуретан – вироби з нього мають властивості ортопедичних матраців, пропускають повітря, перешкоджають підвищеному потовиділенню.
Перед тим, як вибрати матрац від пролежнів з компресором, дізнайтеся його максимально допустиме навантаження. Виріб, розрахований на меншу масу тіла, продавлюватиметься і не чинитиме належного впливу.
Як правильно користуватися матрацом від пролежнів
Більшість виробників рекомендують задіювати компресор цілодобово, без пауз. Саме так досягається максимальний терапевтичний ефект. Споживання електроенергії невелике, а ось вплив на здоров’я користувача суттєвий. Якщо вам необхідно тимчасово відключити прилад від мережі — пам’ятайте, що повторне підключення та накачування матраца відбувається без пацієнта.
Очищення і дезінфекцію проводять, коли матрац накачаний — так він буде повноцінно розправлений і ви зможете якісно обробити всю поверхню.
Загалом для оптимальної експлуатації антипролежневого матраца, його первинного підключення, правильного зберігання, ремонту — користуйтеся правилами і рекомендаціями від виробника, зазначеними в інструкції.
5 порад, як вибрати матрац від пролежнів
- врахуйте вагу користувача (до 100-110 кг підходять пористі моделі з компресором, а ось людям з підвищеною вагою рекомендовані балонні);
- оцініть наявність пролежнів і уточніть, на який ступінь таких пошкоджень розрахований матрац;
- зверніть увагу, чи є обдув (мікровентиляція спального місця, яка знижує можливість запарювання);
- розрахуйте розмір матраца, подумайте, на якій основі (ліжко) будете його використовувати;
- зачасту протипролежневі моделі укладають на звичайні матраци зверху. Продумайте цю комбінацію.
Скільки коштує протипролежневий матрац
Вартість продукції залежить від:
- виду виробу;
- комплектації;
- матеріалу;
- наявності обдування;
- країни-виробника.
Статичні моделі європейських виробників (Італія, Німеччина), що можуть витримати вагу до 245 кг, коштують від 14 тис. грн. Вироби виконані з високоякісного пінополіуретану або поліуретану.
Ціна на секційні варіанти з ПВХ з компресором в середньому складе від 5 – 6 тис грн.
Комірчасті моделі в порівнянні з балонними, коштують дешевше – з компресором в середньому від 1,5 тис.грн., без компресора – від 1,1 тис.грн.
В комплект входить ремонтний набір, який складається зі спеціального клею і латки.
Щоб полегшити догляд за протипролежневими матрацами, варто придбати захисний чохол. Широкий асортимент наматрацників та іншого спального приладдя пропонує інтернет-магазин Matrason.
Нас часто запитують про:
- Як вибрати матрац для хворої спини? Для початку дізнайтеся тип і причини свого нездужання, проконсультуйтеся з лікарем. А щоб зрозуміти особливості вибору таких матраців, скористайтеся нашими порадами.
- Яка користь ортопедичних матраців для здоров’я? Правильна підтримка тіла під час сну допомагає хребту прийняти в міру рівне положення, м’язам — розслабитися, а кровотоку — нормалізуватися. Більш детально читайте в нашій статті.
- Як правильно спати на ортопедичній подушці? Подушки бувають різними за розміром, формою, наповнювачем, типом чохла. І правильно підтримувати вони повинні не тільки голову, але й шию, заповнюючи вигин. Дізнайтеся, як забезпечити собі комфортний сон за допомогою ортопедичної подушки.