Дивани ідеально доповнюють вітальню, спальню, дитячу кімнату, дозволяють заощадити витрати корисної житлоплощі і навіть можуть мати внутрішній короб для білизни. Однак сон на таких меблях буде зручним далеко не всім і часто стає причиною проблем зі здоров’ям. Що робити, якщо у вас немає можливості поставити ліжко? Який диван обрати і як покращити гігієну постелі?
Сон на дивані і гігієна
Цілодобове використання м’яких меблів призводить до їхнього швидкого забруднення, навіть якщо ви користуєтесь покривалами і постільною білизною. На диван часто сідають у вуличному одязі, ставлять сумки, тут приймають гостей, влаштовують прийоми їжі, пускають домашніх тварин. Оббивка м’яких меблів затирається, а наповнювач накопичує пил, неприємні запахи.
Наповнювач, на відміну від хорошого матраца, не має терморегулювальних шарів або додаткових повітроводів, тому влітку просочується потовими випарами. Безумовно, ліжко набагато чистіше.
Ранкові болі після сну на дивані
Кожні меблі мають своє призначення. Пружинний блок дивана більш жорсткий і розрахований на оптимальну підтримку сидячої людини. Таку постіль не можна назвати ортопедичною, вона не має анатомічного ефекту і не буде піддатливо прогинатися під сплячим користувачем. У результаті ваші м’язи не зможуть максимально розслабитися і відпочинок не принесе довгоочікуваного полегшення.
Стаціонарні дивани можуть мати спеціальний нахил сидіння — це зроблено, щоб змістити центр ваги сидячої людини, розподілити навантаження на ноги, сідниці і спину. Сидіти на таких меблях дуже зручно, а от спати на перекошеній поверхні — не дуже.
Розмір спального місця також має істотне значення. Деякі дивани досить вузькі і завдяки своїй компактності поміщаються навіть в невеликих кімнатах. Але чи вистачить вам місця для комфортного сну? І у розкладних, і у стандартних меблів є заломи або зазори між внутрішніми блоками. Ці непримітні на перший погляд западини стануть справжнім випробуванням під час сну, оскільки користувачеві буде важко прийняти природне рівне положення.
Користуючись диваном для сну, ви жертвуєте не тільки своїм комфортом — з часом можуть виникнути болі в спині і шийному відділі, «кам’яні» м’язи, швидка стомлюваність, оскільки тіло не отримує повноцінного відпочинку. У дітей та підлітків можливе викривлення хребта.
Що робити, якщо доводиться спати на дивані
Не у всіх користувачів є можливість купити або поставити просторе зручне ліжко, іноді ми мусимо щоночі спати на дивані, нехай це навіть шкідливо. Для початку допоможіть тілу позбутися напруги в м’язах і застоїв кровотоку — робіть ранкову зарядку.
Крім того, піклуйтеся про здоровий сон:
- регулярно пилососьте диван, видаляйте плями, використовуйте знімний чохол або покривало;
- зменшуйте можливість забруднення спального місця — не їжте на дивані, не сідайте у вуличному одязі і т.д .;
- не замінюйте стандартні подушки диванними — і форма, і щільність, і рівень чистоти у них різні;
- для приховування заломів та нерівностей використовуйте щільний топпер — тонкий матрац, який вдень можна прибрати в шафу або внутрішній короб дивана;
- вибирайте постільну білизну зі щільних тканин, а якщо немає топера — купіть настилочний наматрацник (без кріплень);
- краще якщо топер або наматрацник матимуть функцію «зима-літо» для терморегуляції постелі.
Якщо ви тільки думаєте, яку модель купити — вибирайте диван-ліжко, а не просто диван, так як останній створений в першу чергу для сидіння. Зверніть увагу, щоб механізм трансформера був розрахований на щоденне використання, оскільки є полегшені «гостьові» моделі, котрі швидко вийдуть з ладу. Ознайомтеся, як розкладається диван — спосіб повинен бути зручним для вас (враховуйте складність механізму, гучність його роботи, знос підлогового покриття і т.д.).
Замовляйте оббивку з тканин, які добре переносять сухе і вологе чищення (така опція доступна в інтернет-магазині МатраСон).
М’які меблі програють ліжкам, але і тут можна створити хороші умови для сну, якщо ви підберете якісний диван з надійним пружинним блоком і будете піклуватися про гігієну постелі.