Історія відкриття і виробництва латексу бере свій початок ще в XVIII столітті і багата на різноманітні події. Латекс отримують з молочного соку, що виділяється при надрізах на корі дерев, відомих нам під назвою гевея. Індіанці Південної Америки називають це дерево "ке-о-чу", тобто плачуче дерево. Спочатку гевея використовувалась тільки в Амазонській сельві, тому Бразилія була єдиним постачальником сировини для виробництва латексу. З плином часу плантації гевеї були поширені в країни Середнього Сходу, Нову Гвінею і Малайзію. В даний час з соку цих рослин робиться безліч корисних речей. Серед них чудовий за своїми властивостями і якостями латекс.
За допомогою спеціальних хімічних добавок сік гевеї згортається і набуває м'якість і пружність. Структура латексу нагадує комірки бджолиних сот, заповнених повітрям, що забезпечує в виробі прекрасну циркуляцію повітря.
Латекс дуже пружний і зносостійкий матеріал, стійкий до всіляких негативних впливів. Матеріал легко приймає форму тіла, підтримує хребет у правильному положенні і рівномірно розподіляє навантаження. Матраци, що виготовлені на основі латексу, можна вважати елітними.
Одними з найкращих наповнювачів вважаються латексні плити з різним ступенем жорсткості, розподіленої на три зони. Це досягається за допомогою різних розмірів осередків і їх кількості в структурі латексу за допомогою перфорації.
На сьогоднішній день латекс є одним із найкращих, але й не дешевих наповнювачів для матраців. Залежно від різних добавок і властивостей піни ціна може коливатися від 400 до 3000 доларів. Більш дешевим може бути синтетичний латекс, одержуваний хімічним шляхом. Його властивості нітрохи не відрізняються від властивостей натурального. При цьому у синтетичного латексу практично відсутній специфічний запах, під впливом ультрафіолету він не змінює свій колір, на відміну від натурального. І натуральний, і синтетичний латекс за своїми якостями істотно перевершують поролон і пружинні наповнювачі.