Від подушки залежить, чи добре ви відпочинете вночі, чи навпаки — вранці будуть турбувати головні болі, дискомфорт в шийному відділі і навіть нежить. Наповнювач забезпечує вагу, пружність, вентиляцію, теплозберігаючі властивості аксесуару. Тому, щоб підібрати оптимальний варіант, необхідно дізнатися особливості матеріалів і співвіднести їх з вашими вподобаннями.
Основні вимоги до наповнювачів для подушок
Як вибрати оптимальну модель? Якісна подушка забезпечує належну пружність, підтримку голові і шийному відділу, в результаті чого шия знаходиться в досить рівному положенні, без викривлень і здавлень, немає порушення кровотоку, м’язи розслаблені. Сон на такій постелі тривалий, немає ранкових болів.
На практиці ж виявляється, що багато чого залежить не тільки від матеріалів, але і користувача. Оптимальна висота, форма і навіть рівень жорсткості подушки повинні відповідати конкретній людині. Якість чистки — теж в ваших руках. Тому краще заздалегідь ознайомитися з особливостями виробу, щоб зрозуміти, чи підходить він вам. А ми можемо порадити лідерів серед наповнювачів — матеріали, перевірені мільйонами користувачів.
ТОП 9 наповнювачів для подушок
Натуральні матеріали приваблюють своєю екологічністю. Це наповнювачі, які мають свою енергетику, текстуру, а іноді — і запах. Однак часто натуральні компоненти стають осередком розмноження цвілі, комах. Тому такі подушки не рекомендовані людям з побутовими алергіями.
З натуральних матеріалів:
Бамбук. Оброблені, вибілені і розпушені волокна молодих бамбукових стебел — зовні схожі на вату. Добре вентилюється, не приваблює комах. Недоліки: легко спресовується, досить м’який рівень підтримки, може насичуватися вологою.
Пух. Частина пера з м’яким стрижнем. Дуже легкий, пишний матеріал, довго тримає тепло. Недолік — стає осередком розмноження кліщів, пухоїдів, викликає реакції в алергіків. Складно випрати в домашніх умовах.
Латекс. Матеріал, який важко віднести до конкретної категорії. Класичний варіант виготовляють з молочного деревного соку (каучук). Для спінювання і запікання додають синтетичні компоненти. Деякі виробники домішують великий відсоток штучних складових, деякі не використовують натуральні компоненти взагалі. Пористий пружний матеріал, надає хорошу підтримку, повітропроникний, не збивається грудками. Не можна прати.
Синтетичні варіанти:
Синтепон. Однорідний недорогий матеріал. Погано утримує тепло, швидко спресовується, всотує вологу і запахи.
Холлофайбер. Вдосконалений різновид синтепону — пустотілі волокна з силіконовим покриттям, яке захищає від вологи і запахів. Волокна легкі, пружні, добре акумулюють тепло. Недоліки — збиваються в грудки при пранні, віджиманні.
Силікон. Кульки зі скручених силіконізованих волокон (варіація холлофайбера). Кульки переміщуються всередині, подушку легко збити, вона добре тримає форму.
Мікроволокно. Дуже тонкі волокна з поліестеру і поліаміду (у 10 разів тонше шовкової нитки), за рахунок чого подушки виходять пишні і легкі.
Мікрогель. Мікроволокна, скручені в кульки. Краще розподіляються всередині виробу, ніж волокнисті варіанти.
Піна (Memory Foam). Пористі моноблоки, які найчастіше відливають і запікають уже в формі подушки. Матеріал легко адаптується до навантаження, забезпечуючи хорошу підтримку. Не можна прати.
І натуральні, і синтетичні наповнювачі повинні бути упаковані в чохол-наволочку з натуральних тканин. Бажано вибирати бавовняні варіації — вони не електризуються, добре абсорбують вологу і швидко сохнуть, вентилюються, приємні на дотик.
4 поради, як вибрати подушку для сну:
- визначте оптимальну форму, розмір, висоту моделі (повинна дорівнювати висоті плеча);
- пам’ятайте, що квадратні подушки займають більше місця, ніж прямокутні, скорочуючи довжину спального місця;
- зверніть увагу на принцип чистки виробу, чи можна його прати в домашніх умовах;
- подумайте, чи не буде у вас або ваших близьких алергореакцій на матеріал.
До речі, найчастіше виробники рекомендують міняти подушки кожні 5 років, а то і раніше, якщо модель втратила свою пружність, має неприємний запах.