Спланувати меблювання нового житла іноді складніше, ніж розгадати хитромудру головоломку. В кожній квартирі або будинку свої особливості, метраж, виступи, ніші, вікна, комунікації ... Цілком зрозуміло, що типові меблі всім не підійдуть. Тому виробники розробили варіанти, які дозволяють оптимально «підлаштувати» меблі під різні проекти житла, використовуючи кожен сантиметр.
Модульні меблі - що це таке?
Вироби такого типу можна порівняти з меблевим конструктором, причому для різних кімнат - різні набори. Наприклад, для кухні виробники виготовляють комплекс, в який входять пенали, кутові й навісні шафи, тумбочки з дверцятами або висувними шухлядами, полиці, секції для техніки. Кількість елементів велика, але не обов'язково задіювати їх всі відразу та в строгому порядку.
Використовуючи початковий набір, виробник створює кілька комбінацій для кухонь різного розміру і планування, переставляючи складові в різному порядку і навіть змінюючи їх колір. В результаті виходить кілька варіантів, серед яких може бути оптимальний для вас.
Такі набори продаються в комплекті, проте зазвичай складові можна купити й поодинці. Це означає, що ви зможете докупити журнальний столик, комод, шафу або пуф, якщо вирішите, що обраного варіанту недостатньо.
Переваги модульних систем:
-великий вибір різних комбінацій;
-єдиний колір і стиль;
-практичність і функціональність кожного елемента;
-взаємозамінність складових;
-можливість подальших доповнень.
Існує два види модульних меблів: корпусні і м'які. Корпусні вироби - наприклад, шафи, кріпляться до стіни або між собою, а деталі м'яких меблів можна переставляти хоч кожен день. Яскравий приклад - великий модульний диван з окремих блоків, які можна використовувати разом або окремо.
З недоліків варто назвати обмежений дизайн таких меблів, який пояснюється необхідністю легко поєднувати елементи. Тому тут мають перевагу чіткі рівні форми і невелика кількість яскравого декору. Крім того, виробники вважають за краще виготовляти однакові розміри елементів - наприклад, кратними 5 або 10 см, що також полегшує перестановку, але зовсім недобре для нестандартного планування. Тому в деяких випадках дешевше і простіше використовувати звичайні або вбудовані меблі.
Плюси й мінуси вбудованих меблів
Як вже зрозуміло з назви, такі меблі вбудовуються в ніші, отвори, простінки або навіть можуть повністю зайняти простір уздовж стіни. За фактом вони стають частиною житла, і переставити їх не можна. З огляду на унікальність подібних прорізів і пустот, вбудовані моделі виготовляють на замовлення, тому ціна їх зазвичай вище стандартної. Однак в результаті ви отримуєте меблі, які створені саме для вашої квартири і дозволяють максимально вигідно використовувати кожен сантиметр.
Найпоширеніші варіанти - шафи, які можуть навіть не мати днища й стелі, тумбочки, полки і навіть ліжка з підіймальним механізмом.
Переваги вбудованих меблів:
-унікальний розмір відповідно до особливостей приміщення;
-непомітний дизайн, завдяки чому меблі зливаються зі стіною, створюючи рівну лінію в інтер'єрі;
-хороша вмісткість - шафи зазвичай роблять під стелю, з антресолями;
-надійний монтаж;
-унікальне внутрішнє планування - за бажанням замовника.
Мінуси таких меблів в їх непорушності - пересунути тумбочку або шафу при бажанні не вийде, тому найменший ремонт зазвичай означає глобальні роботи. Вартість вбудованих виробів досить велика, а якість виконання залежить від професійності виробника, його вміння створити унікальний проект згідно з державними стандартами.
Як бачите, модульні варіанти дають більше можливостей для змін і перестановок, а вбудовані вироби незамінні, якщо ви шукаєте надійні меблі для ніші, простінка або плануєте створити єдину функціональну меблеву стінку. Як ви думаєте, який варіант більше підійшов би для вашої квартири або офісу?