Меблі в стилі арт-деко

Процес «примірки» відповідного інтер'єру для кімнати починається з вивчення найбільш популярних стилів. Деякі з них мають дуже суворі правила і «свої» унікальні комбінації елементів, інші - навпаки, вітають вільне змішання різних компонентів і навіть запозичують у інших. Однак для грамотного «змішування» також потрібно знати, що можна використовувати.

Давайте спробуємо розібратися на прикладі розкішного стилю арт-деко, який придумали давно, але сьогодні він знову в тренді.

Арт-деко: трішки історії

Спальня в стиле арт-деко

Вже сама поява цього стилю була дуже яскравою і навіть скандальною - такий епатаж користувачі не були готові прийняти в далеких 30-х роках ХХ століття. Екзотичний мікс елементів різних стилів і культур був визнаний неестетичним, і серед звичайних  споживачів особливої популярності не отримав. Однак дизайнери з радістю підхопили цікаву ідею - і почали втілювати її в життя - так, наприклад, арт-деко був дуже потрібним при оформленні декорацій в Голлівуді

Особливості меблів в стилі арт-деко

Цей варіант інтер'єру підійде людям, які цінують якісні та унікальні речі, можливо, навіть зроблені на замовлення. Так, вартість таких меблів висока, проте не обов'язково оформляти весь будинок дорогими матеріалами, можна використовувати їх лише в якості акцентів.

Ключові точки в стилі арт-деко:

-матеріали: рідкісні породи дерева, кістка, шкіра, тканини ручної роботи, дорогоцінні камні і метали;
-форми: панують чіткі плавні і рівні лінії, часто використовуються ступінчасті варіації, дуже важлива симетрія;
-символіка: допустимі елементи різних стилів і культур - ієрогліфи, єгипетські «малюнки», індійські візерунки і т.д., але при цьому практично не використовуються рослинні мотиви;
-блиск: поліровані поверхні, глянець лаку і блискучі дзеркала (в тому числі на шафах) - цей стиль дає велику кількість світла в приміщенні;
-колір: дизайнери вважають за краще використовувати по максимуму дорогі матеріали, підкреслюючи природні відтінки деревини, кістки, дорогоцінних металів, тому переважають стильні, але не викликають кольору;
-декоративні елементи: трохи, але вишукано і дорого (якщо копії, то дуже якісні).
Зазвичай в такому стилі оформляють просторі приміщення з високими стелями, приділяючи особливу увагу драпіровці вікон, оформленню стелі і люстр. Якщо квартира стандартна - постарайтеся збільшити висоту хоча б візуально за допомогою вертикальних ліній.

ЯКІ МЕБЛІ ВИБРАТИ ДЛЯ АРТ-ДЕКО?

Гостиная арт-деко

Підбираючи меблі, в першу чергу приділіть увагу найбільшим предметам - саме вони найчастіше диктують загальний стиль. Ліжко в спальні, стіл в кабінеті та диван у вітальні - повинні бути виконані з якісного дерева з цікавим тонуванням і декором. Ви знаєте, що сьогодні допустимі імітації рідкісних порід за рахунок правильного тонування? В інтернет-магазині МатраСон при замовленні меблів можна вибрати бажаний колір корпусу, а також оббивний матеріал.

Не економте на тканині - і для м'якого ліжка, і для оббивки дивана вибирайте цікаві, фактурні матеріали з ексклюзивними кольорами. Якщо хочете здешевити виріб - це можна зробити непомітно, використовуючи пресовані плити, наприклад, для виготовлення задньої частини шаф, боковин тумбочок, днищ висувних ящиків і т.д.

Пам'ятайте про світловідображених елементах - на меблях це може бути блискуча фурнітура, інкрустація, скляні і дзеркальні вставки. Деякі сучасні шафи-вітрини комплектуються окремим підсвічуванням, яке також привносить свою лепту в рівень освітлення. Офіс в такому стилі буде дійсно світлим, «повітряним».

У спальні приділіть велику увагу текстильним доповненням - м'якому узголів'ю, декоративним подушкам, коврикам і фіранкам. За допомогою тканини найпростіше створювати симетрію колірних плям в інтер'єрі, що важливо для арт-деко, а також обігравати контрасти.

Арт-деко - це розкіш, нега і комфорт, оформлені зі смаком. Тут немає строкатих фарб і різноманіття форм, а кожен предмет привертає цікавим виконанням і якістю матеріалу. Спробуйте хоча б подумки приміряти цей стиль до своєї кімнати - які б меблі ви використовували і чим доповнили?

Повернутися до списку статей

Для совершения звонка
выберите нужный номер