Діти швидко виростають і змінюють звички, їм стає малим одяг і навіть меблі, на придбання і встановлення яких ви витратили стільки часу і коштів. Чи є можливість «розтягнути» період користування, враховуючи при цьому вікові особливості та переваги дитини?
Що таке меблі-трансформери
Популярний в останні роки «меблевий конструктор» все частіше стає справжнім порятунком для молодих батьків, особливо, якщо дитина в сім'ї не одна.
Перш за все, такі меблі зручні тим, що дозволяють істотно економити витрати житлового простору, якого, як відомо, в дитячій багато не буває. Тому найчастіше в такій кімнаті можна зустріти приховане основне або додаткове ліжко – таким нехитрим способом ви зможете звільнити значну частину приміщення. Тумбочка, яка ховається під стіл, висувні полиці або стільниці, стілець-трансформер і безліч інших елементів збільшують відсоток практичності інтер'єру.
Більша частина меблів – корпусні. Це означає, що всі елементи міцно з'єднані між собою, щоб уникнути випадкових зрушень і наступних травм. Ви зможете вибрати саме ті предмети, які необхідні для вашого будинку, скомбінувати в зручному порядку і закріпити на правильній висоті.
М'які модульні меблі можуть бути не тільки на жорсткому каркасі, а й більш вільної конструкції, завдяки чому елементи можна чергувати між собою або взагалі розосередити по різних кутах кімнати.
Ще один істотний плюс – трансформація предметів враховує зростання дитини і зміну її вікових переваг. Так, наприклад, стільчик для годування перетворюється на невеликий столик для дошкільника, а тумба – в стелаж для книг.
Розмістіть в дитячій стелажні модулі, схожі на коробки без кришок – це зручна можливість обставити кімнату, а при необхідності зібрати елементи «матрьошкою», звільнивши житловий простір. Вони з успіхом замінюють тумби, підставки або просто ящики для іграшок.
До трансформованих меблів, звичайно ж, відносяться і всі моделі, де передбачена можливість змінити висоту або кут нахилу – це важливо саме для дітей і підлітків, чий зріст змінюється щорічно.
В результаті грамотного підбору меблів у вас звільниться додаткове місце для ігор – не поспішайте захаращувати його новими шафами або тумбочками, дитині потрібен простір. В крайньому випадку можна встановити спортивний куточок, який допоможе результативно використовувати вільні метри.
Поради щодо вибору меблів-трансформерів в дитячу кімнату
- Процес розкладання меблів повинен бути простий і зрозумілий головним користувачам – дітям. Підбирайте легкі в управлінні, ковзаючі механізми, які мають хорошу кінцеву фіксацію.
- У гонитві за кількістю трансформацій пам'ятайте, що чим їх більше, тим швидше меблі вийдуть з ладу.
- Корпусні меблі нерухомі, а значить не спружинять при випадковому ударі. Тому кути шаф, ліжок, тумбочок повинні бути закругленими, мати мінімальні виступи там, де це необхідно.
- Уникайте розкладних ліжок, краще виберіть прихований варіант, укомплектований якісним ортопедичним матрацом (дітям рекомендують жорсткі моделі).
- Визначте максимальне навантаження висувних елементів, особливо ліжка – можливо, воно не підійде повній дитині.
- Користуйтеся загальними правилами підбору меблів в дитячу – не спекулюйте занадто яскравими кольорами, які можуть привести до надмірного збудження перед сном, дотримуйтеся єдиної гами, надавайте перевагу натуральним матеріалам.
В інтернет-магазині Matrason ви зможете придбати всі необхідні меблі для дитячої, обставити кімнату школяреві або змінити інтер'єр згідно підлітковим перевагам. Багато моделей передбачають внесення індивідуальних змін (розмір, тип або колір оббивки, наповнювач для матраца і под.), Що допоможе полегшити ваш вибір.