Пінисті матраци вже давно успішно конкурують з пружинними, демонструючи відмінні ортопедичні властивості. На такій постелі зручно спати, аксесуар не потребує специфічних чисток і є гіпоалергенним.
Унікальна конструкція піни дозволяє постелі адаптуватися під користувача, створюючи якісну підтримку хребту. Як же з’явилися меморі-вироби і в чому їх особливості?
Матраци Меморі: історія створення
Спочатку цей матеріал створювали для облаштування крісел астронавтів і пілотів — спінений прошарок повинен був гасити тиск при зльоті. Перший зразок піни представили ще в 1966 році, але впоратися зі своїм завданням він не зміг. Тому NASA продала формулу медичним компаніям, які доробили меморі-піну відповідно до своїх ідей. Так на світ з’явилися пінисті матраци, подушки, наматрацники, зручність яких швидко оцінили пересічні користувачі.
Виробники жартують про те, що, відпочиваючи на пінистому матраці, ми повинні подякувати, в тому числі політикам, котрі ініціювали холодну війну — вона прискорила конкурентну гонку країн і стала однією з причин появи меморі-піни.
Як працює меморі-піна
Спінений матеріал складається з безлічі пор різного розміру. Під тиском вони продавлюються, але завдяки особливій відкритій структурі мінімально зачіпають сусідні пори. У результаті створюється унікальний рельєф постелі — так, щоб це було зручно користувачеві. Щоразу, коли ви будете перевертатися на матраці з меморі-піною — пористий прошарок буде адаптуватися під вас, забезпечуючи комфортну підтримку. Вважається, що меморі працює краще найдорожчих пружинних блоків, але й коштує дорожче, якщо мова йде про товсті плити.
Через відкриту конструкцію пор memory піна продавлюється більш повільно, ніж латекс, і так само повільно відновлюється, немов у сповільненій зйомці. Здається, що матеріал «запам’ятовує» ваш відбиток, тому і прижилася назва «піна з пам’яттю» (англ. memory). У матраці такий блок може бути як головним, так і доповнювати інші наповнювачі, в тому числі пружинну частину.
Переваги меморі-піни:
- створює анатомічний ефект постелі;
- легко продавлюється, швидко повертає форму;
- добре вентилюється;
- не потребує прання, особливої чистки;
- гіпоаллегенна.
Меморі рідко провокує алергічну реакцію, оскільки зазвичай створюється із синтетичної сировини, яка не приваблює комах, не стає осередком розмноження грибка. Із недоліків варто назвати її теплоутримуючі властивості, через що класичний варіант піни може бути некомфортним людям, які віддають перевагу прохолодному спальному місцю.
Якими бувають різновиди піни з пам’яттю?
Зносостійкість, швидкість продавлювання і відновлення піни залежать від якості сировини. Дорогі аксесуари, за словами виробників, почнуть продавлюватися через 10 років, низькоякісні — набагато швидше. Крім того, бюджетні варіанти доведеться гарненько прогріти, щоб вони повноцінно адаптувалися під людське тіло. Висновок один — це не той матеріал, на якому можна економити, купуючи продукцію невідомих брендів.
За складом меморі-наповнювачі можна розділити на три типи:
- традиційний варіант (переважно з нафтопродуктів);
- на основі рослинної сировини (кокос, соя і т.д.);
- моделі з терморегулюючим гелем.
Сьогодні чимало виробників працюють зі спіненими матеріалами, тож створено десятки варіантів, у кожного з яких — свої особливості. Тому до покупки краще вивчити характеристики наповнювача — наприклад, в каталозі інтернет-магазину Матрасон. Тут кожен товар має докладний опис використаних матеріалів.
Як доглядати за матрацами з меморі?
Прати такі матраци, подушки, наматрацники категорично заборонено — піна просто зіпсується. Для підтримки гігієни досить провітрювати виріб, вчасно міняти постільну білизну, прати чохол матраца, якщо він знімний. Продовжити термін служби аксесуара ви зможете, регулярно перевертаючи виріб, змінюючи сторони і «голову-ноги».
Зазвичай меморі-піну для комфорту користувача встановлюють верхнім шаром (чим товстіший прошарок, тим м’якіший матрац). Вона досить інертна до запахів, не насичується потовими випарами, тож не потребує чистки. Але якщо мова йде про протікання — звичайно, піна постраждає. Тому для маленьких дітей, хворих або літніх людей краще доповнити постіль вологонепроникним наматрацником, який можна буде випрати в домашній машинці.