Діти проводять в ліжку більше часу, ніж дорослі, оскільки у них довша загальна тривалість сну. Приділяючи увагу яскравій постільній білизні, практичним кишеням і висоті подушок, не забудьте врахувати властивості матраца, адже від нього багато в чому залежить комфорт і навіть безпека дитячого відпочинку. Які ж наповнювачі для матраців впораються з активністю малюка, надмірною вологою і не спровокують алергію?
Матрац і вік дитини
Постільні аксесуари для новонароджених і школярів відрізняються не тільки розмірами, а й рівнем жорсткості, тому, відповідно, і наповнювачами. Для немовлят використовують тверді матраци, на яких спати більш безпечно, плюс хребет формується максимально природно, без викривлень. Зазвичай це безпружинні вироби з невеликою кількістю прошарків наповнювача, серед яких є кокосова койра.
Дітям старше 3-4-х років можна купувати матрац середньої жорсткості, з м’яким верхнім прошарком, який додасть ліжку необхідного комфорту. Такі варіанти можуть бути як пружинними, так і безпружинними.
Який наповнювач кращий для дитячих матраців
Як правило, для дитячих постільних аксесуарів використовують філери з натуральних, екологічно чистих матеріалів, які витримують активні навантаження.
Найбільш поширені такі види наповнювачів:
- кокосова койра;
- волокна бавовни, льону, бамбука;
- натуральний латекс;
- шерсть, повсть, термовойлок;
- ортопедична піна різних типів (в тому числі меморі);
- холлофайбер.
Усі ці матеріали відрізняються тривалим терміном служби, добре пропускають повітря, а значить, постіль буде вентилюватися, що особливо важливо для дітей, які через нерозвинені ще потові залози «потіють» всім тілом і часто прокидаються з мокрою головою навіть після короткого денного сну.
Яких наповнювачів варто уникати? Не рекомендовані вата, дешевий поролон, койра стружкою, а також натуральні матеріали, скріплені клеєм.
Для поліпшення комфорту варто вибрати двосторонній матрац з ефектом «зима-літо» — така постіль буде адаптована під сезонні температурні умови і додатково зігріє малюка взимку або посприяє охолодженню, виведенню надмірної вологи в спекотний період.
Вибираючи пружинну модель — зверніть увагу, чи є між металевим блоком і шарами інших наповнювачів жорсткий захисний прошарок (з койри, повсті, термофлексу і т.д.). Діти — абсолютно несвідомі користувачі, часто грають, ходять і навіть стрибають на матраці. Під таким активним тиском пружини сильніше продавлюють плити сусідніх наповнювачів, і термін служби виробу, відповідно, скорочується, особливо якщо такого «захисту» немає.
Матрац і алергія
Природньо, що батьків хвилює питання алергенність матеріалів. Можете бути спокійні — сучасні виробники, як правило, використовують максимально нейтральні філери, котрі дуже рідко викликають алергічну реакцію.
Що може спровокувати алергію? Сам матеріал, екскременти комах, які в ньому завелися, пил, грибок, дрібні частинки зношеного наповнювача (в старих матрацах). Тому натуральні матеріали ретельно миють, усувають різкі запахи, часто просочують антистатиками, засобами для захисту від комах, бактерій, грибків. Ви отримуєте чисті, безпечні постільні аксесуари. Винятком можуть стати матеріали, на які у дитини є яскраво виражена реакція — наприклад, шерсть.
Найчастіше використовуються плити з рослинних волокон або синтетичні аналоги. У багатьох сучасних виробників є цілі лінійки гіпоалергенних постільних аксесуарів, так що підібрати потрібні товари буде просто — наприклад, в інтернет-магазині МатраСон.
Який наповнювач вибрати?
Для немовлят рекомендовані вироби з простими, недорогими типами наповнювача, які добре справляються зі своїм завданням і які не шкода буде викинути, якщо вони зіпсуються. Такий матрац служить 3-4 роки, але, щоб він не вийшов з ладу раніше — використовуйте вологонепроникний наматрацник.
Дітям садового віку, школярам часто купують вже «доросле» ліжко на виріст. Відповідно, і матрац повинен прослужити не менше 10 років. Хорошим вибором стане модель з ортопедичним ефектом, яка надасть хорошу підтримку хребту, допоможе розслабитися м’язам і мінімізує болі, що виникають у підлітків в періоди прискореного росту.