Ліжко належить до того типу меблів, якими ми користуємося щодня, але міняємо рідко. Терпимо виникаючі незручності, ремонтуємо каркас, прощаємо немодний дизайн, оновлюючи тільки постільні аксесуари. Тому дуже важливо максимально продумати всі нюанси нової покупки, щоб ліжко служило вам довго, радувало комфортом і зовнішнім виглядом.
Що таке найкраще ліжко для сну?
Найголовніший параметр, який ви повинні визначити — зручність виробу особисто для вас. Меблі в спальні, на відміну від вітальні, не повинні вражати зовнішнім виглядом, радувати незвичайним дизайном і матеріалами. Перш за все, вони повинні забезпечувати вам комфортний і здоровий відпочинок.
На що звернути увагу при виборі:
- розміри виробу;
- наявність ортопедичної решітки (найкращим варіантом стануть пружні дерев'яні ламелі);
- висота (залежить від комплекції людини — так, щоб вам було зручно забиратися на постіль і злазити з неї. Користувачі побоюються занадто високих моделей, але надто низькі — теж незручні);
- міцність каркасу;
- наявність узголів’я, узніжжя або бокового борту, котрі будуть захищати від холоду стіни і протягів;
- «легкість» підйомного механізму, якщо це модель з нішею.
Враховуйте, що габарити спального місця менше, ніж загальні розміри ліжка. Габарити безпосередньо постелі — збігаються з внутрішнім периметром ліжка (до речі, розмір відповідного матраца буде таким же).
Зручним вважається ліжко, котре за довжиною перевищує зріст людини як мінімум на 20 см, а якщо ви користуєтеся квадратними подушками — то і більше. Оптимальну ширину ліжка перевіряють на практиці. Ляжте на спину — так, щоб руки були складені на грудях і торкалися кінчиками пальців. Переверніться на бік, зігніть коліна і лікті. Відзначте і заміряйте зручну ширину, а для двоспальних моделей — додайте 15-20 см вільного простору.
Краще, якщо це буде стаціонарне ліжко, а не розкладний варіант, поєднаний з диваном або кріслом. Комбіновані моделі часто мають заломи між розкладними частинами, а також «універсальні» пружинні блоки, розраховані на різні типи навантажень, в той час як хороший матрац забезпечує ортопедичну підтримку саме лежачій людині.
З якого матеріалу вибрати ліжко?
За рекомендаціями виробників і відгуками користувачів лідирують варіанти з цільної натуральної деревини. Такі меблі дуже зносостійкі, витримують серйозні навантаження, красиво виглядають за рахунок цікавої текстури і правильно підібраного тонування. Вони відрізняються довгим терміном служби і, швидше за все, стануть в нагоді ще вашим дітям і внукам. Більш бюджетними, але теж якісними вважаються варіанти з масиву і щита — це теж деревина, але склеєна з брусків.
Хорошим вибором будуть і металеві ліжка. Вони дуже надійні, невибагливі в догляді і у більшості випадків можуть бути оброблені навіть агресивними засобами для дезінфекції. З недоліків варто назвати «холод» матеріалу, його твердість і схильність до псування у вологому приміщенні.
Вироби з пресованих плит (МДФ, ДСП) приваблюють низькою ціною, але і якість у них відчутно нижча. Захисна плівка з часом стирається, починає кришитися край, «розпушуються» основи ніжок.
Дизайн оптимального ліжка
Якщо ви не плануєте часто міняти обстановку в кімнаті — рекомендуємо зупинити свій вибір на простих моделях, які легко впишуться в більшість інтер'єрів. Вироби з фігурними ніжками, кованими решітками, спинками з тканинної оббивкою — повинні збігатися за стилем і кольором з іншими меблями для спальні. З огляду на це нехитре правило, ви зможете створити єдиний гармонійний гарнітур, навіть якщо купуєте меблі не комплектом, а окремо.
Рейтинг виробники ліжок в Україні: наш топ 5
Хорошим вибором стануть вироби таких брендів, як Embawood, Олімп, Сончик, Метал дизайн, Ясенева майстерня.
Продукція цих торгових марок створена на вітчизняних підприємствах, але відповідає міжнародним стандартам і відрізняється сучасним дизайном. Тут знайдуться моделі для дитини і ліжка для дорослих — односпальні, полуторні, сімейні. А якщо вам потрібно виготовити меблі на замовлення — зверніться до менеджерів Матрасон і дізнайтеся вартість потрібного вам варіанту.