Навіть з приходом всіляких електронних гаджетів, книги не втратили своєї популярності. Особиста бібліотека кожного користувача, починаючись з пари яскравих дитячих книг, поступово розростається до такої міри, що не поміщається на полиці. Як викроїти місце для книжкової шафи, і яку модель вибрати – так, щоб меблі служили довгі роки?
Як вибрати книжкову шафу
Меблі такого типу служать не тільки для зберігання книг, але й різних документів, альбомів, сімейних архівів. Тому, в першу чергу, необхідно визначити тип шафи, яка може бути:
- відкритою (стелаж);
- закритою (з непрозорими або скляними дверцятами);
- комбінованою.
Етажерки і стелажі зручні тим, що «працюють» на дві сторони, завдяки чому їх можна використовувати в якості перегородки, відокремлюючи спальну і робочу зону. Відсутність обмежувача у вигляді задньої стінки дозволяє розміщувати на полицях і книги стандартного формату, і більш габаритні предмети – наприклад, альбоми. Стелажі також рекомендовані для використання в приміщеннях з високою вологістю – відкриті полиці будуть краще вентилюватися, мінімізуючи можливість виникнення цвілі.
Закрита книжкова шафу – найбільш поширена модель, яку можна зустріти як вдома, так і в офісі. Дверцята оберігають книги від пилу, зменшуючи потребу в частих прибираннях. Скляні дверцята зручні тим, що дозволяють безперешкодно розглянути вміст полиць і вибрати необхідну книгу або папку, а непрозорі варіанти захищають цінні видання і документи від вигорання або чужих поглядів.
Зручним доповненням буде тумбочка, розташована внизу шафи – тут можна розмістити нестандартні альбоми, плакати, креслення, канцелярські дрібниці.
Які ще бувають книжкові шафи? Рідко, але все ж використовуються круглі обертаючі тумби, які спрощують доступ до папок.
Де поставити книжкову шафу
Місцезнаходження безпосередньо залежить від того, наскільки часто ви користуєтеся шафою. Її можна встановити в найбільш дальньому кутку, час від часу вибираючи, що почитати. Шафа, заповнена робочими документами, підручниками, словниками, повинна бути неподалік від письмового столу.
Ідеальним варіантом є облаштування кабінету, де під книжкові полиці можна відвести цілу стіну. Однак, далеко не всі можуть похвалитися просторим житлом, тому в продажах лідирують високі і вузькі моделі з численними полицями різного розміру. Крім того, популярними є низькі, стійкі стелажі – такі вироби особливо зручні і безпечні для дітей. Порожній простір зверху можна використовувати для настінного годинника, дзеркала або кондиціонера.
Де не рекомендовано встановлювати книжкову шафу:
- навпроти вікна (книги швидко вигорають);
- в непровітрюваному кутку, особливо в приміщеннях з високою вологістю;
- поруч з джерелом опалення (пересохне клей, покоробляться обкладинки);
- біля ліжка (скупчення пилу загрожує алергіями і частими ГРЗ) .
Високі дитячі шафи краще дублювати спеціальною системою, що вберігає від перекидання, надійно прикріплюючи корпус до стіни.
Як прикрасити книжкову шафу
Зазвичай, для шафи виділяється невеличкий куточок, бажано подалі. І дарма, оскільки дизайнери довели, що при належній фантазії, книжкові полиці можуть стати найяскравішим елементом інтер'єру. Особливо цікаві комбінації виходять зі стелажами, де книги можна доповнити яскравими декоративними дрібничками. Це можуть бути статуетки, фотографії, незвичайний посуд, і навіть колекційні іграшки (наприклад, автомобілі). Небажано використовувати вазони, волога з яких легко абсорбується паперовими сторінками.
Крім того, дизайнери рекомендують переглянути принцип зберігання літератури в шафі, упорядкувавши видання за розміром або кольором – так, щоб самі книги стали головною прикрасою полиць. Не бійтеся експериментувати – книгам необхідні регулярні перестановки і провітрювання.
В інтернет-магазині МатраСон ви зможете вибрати колір корпусу меблів – так, щоб меблева обновка ідеально підійшла до вашого інтер'єру. Підбираючи гармонійний відтінок, не забувайте, що завжди можна зіграти на контрасті, розбавивши одноманітну обстановку новими фарбами.