Найкращі запити з теми:
- Якою має бути літня ковдра?
- Наповнювач літньої ковдри - який обрати?
- Тонкі ковдри без наповнювача?
- Як доглядати за ковдрою влітку?
Використовувати зимову ковдру влітку — все одно, що носити зимовий одяг. Так, вона відчутно зігріє, але чи буде вам дійсно комфортно? Краще взяти спеціальну літню модель, яка створена з урахуванням особливостей погоди в спекотний період. І мова йде не тільки про щільність аксесуара, але і багато інших параметрів.
Якою має бути літня ковдра
Прохолода буває різною. Літні холоди більш вологі, оскільки повітря в будинку не підсушене батареями, а вікна часто відкриті на провітрювання. Крім того, за ніч температура неодноразово змінюється — вечірня спека, нічний холод, ранкова задуха. З урахуванням цих особливостей виробники і створюють спеціальні аксесуари для теплого періоду, здатні впоратися з великою кількістю вологи і температурними перепадами.
Яким критеріям відповідає літня ковдра:
- повітропроникність;
- гігроскопічність;
- невелика вага;
- вентильований чохол;
- здатність витримувати часті прання.
Якісна ковдра для літа швидко вбирає зайву вологу і так само швидко її віддає, тому постіль не парить. Виріб тонкий, м’який, зносостійкий і не займає багато місця.
Наповнювач літньої ковдри — який вибрати
Найчастіше користувачі обирають аксесуари з філерами із натуральних матеріалів, оскільки синтетика не всотує вологу і може електризуватися, притягуючи пил. Чохол виробів також повинен бути виконаний з міцної, але вентильованої тканини.
Великим попитом користуються моделі з рослинними наповнювачами:
- бамбук;
- бавовна;
- евкаліпт;
- льон;
- морські водорості.
Такі аксесуари досить легкі, м’які, добре абсорбують і вентилюються. А головне — вони досить прості в догляді, на відміну від невагомих шовкових ковдр, які не можна прати ні в машинці, ні вручну. Водорості, бамбукове і евкаліптове волокно володіють натуральними бактерицидними і антисептичними властивостями, що сприяє гігієні постелі. Рослинні волокна рідко викликають алергії самі по собі, плюс малопривабливі для комах, тому рекомендовані для використання і дорослим, і дітям.
Серед літніх ковдр є і вовняні вироби — їх перевага не тільки в натуральності, але й можливості забезпечувати так зване «сухе тепло». Шерсть добре гріє і здатна відмінно абсорбувати, залишаючись сухою на дотик — такі аксесуари стануть відмінним вибором для вологого клімату з холодними ночами.
Із синтетичних варіантів часто використовують синтепон, лебединий пух, поліестер. Перевага штучних матеріалів — вони більш зносостійкі, краще тримають форму (пишність), не привабливі для комах.
Зазвичай в асортименті виробника є кілька різновидів ковдр для різних сезонів, причому аксесуари можуть бути виконані з одного і того ж наповнювача різної щільності. Тому при покупці необхідно в першу чергу дивитися не на тип філера, а на «теплоту» ковдри. Зверніть увагу, що крім легких літніх ковдр, є також комбіновані моделі, які складаються з декількох окремих аксесуарів одного розміру — в теплу пору їх використовують окремо, а взимку з’єднують спеціальними кріпленнями.
Тонкі ковдри без наповнювача
Волокна філера утримуються на місці якісною прошивкою, проте з часом наповнювач все ж збивається і зміщується всередині чохла, особливо якщо ви сушите виріб вертикально. Тому багато користувачів вважають за краще купувати не стьобані моделі, а так звані ковдри без наповнювача — щільні пледи, покривала, товсті простирадла з махри. Ткані аксесуари більш формостійкі і, відповідно, мають довший строк служби. На відміну від волокнистих моделей, вони не бояться придавлювання, через що саме пледи і покривала часто беруть в подорожі, втискуючи в валізи і сумки.
Якщо ви шукаєте найтоншу ковдру — вам підійдуть моделі без наповнювача. Але варто розуміти, що і гріють такі вироби слабше, тому розумним вибором стає придбання і ковдри, і пледа — для різних погод. Хорошим вибором стануть бавовняні або бамбукові вироби, які приємні на дотик, швидко вбирають вологу і сохнуть.
Особливу популярність отримали махрові простирадла, котрими часто заміняють покривала. Такі вироби досить щільні, м’які, приємні на дотик. Вони відмінно абсорбують, прості у догляді, їх можна сушити в підвішеному стані.
Недоліки у махрових простирадл теж є. Не вся махра виготовляється з натуральної сировини. Іноді це комбіновані варіанти, а іноді — просто синтетика, яка не провітрюється, посилюючи дискомфорт і навіть роздратування шкіри. Крім того, специфічне плетіння тканини (по суті, це дрібні витягнуті петлі) сприяє утворенню затяжок, особливо якщо ви пускаєте в постіль домашніх тварин.
Як доглядати за ковдрою влітку?
Частота прання таких аксесуарів залежить від того, наскільки швидко вони брудняться. Загалом можна обійтися одним-двома праннями за сезон, особливо якщо ви користуєтесь підодіяльником і регулярно його міняєте.
Частіші прання рекомендовані користувачам:
- з рясним потовиділенням, посиленою секрецією сальних залоз;
- алергікам;
- власникам домашніх тварин;
- людям, які мають шкірні захворювання.
Іноді постіль потребує більш ретельного очищення — наприклад, обробки парою, кип’ятіння. Якщо ви знаєте, що така дезінфекція буде необхідна — краще відразу вибрати модель, яка не псується при високих температурах, наприклад, ковдру літню бавовняну.
Сушити аксесуари з наповнювачем рекомендовано горизонтально, в розправленому стані. Так волокна менше будуть зміщуватися, збиватися в грудки і як результат — виріб прослужить довше. Ковдра літня двоспальна займає чимало місця, тому її можна сушити складеною удвічі, часто перевертаючи виріб.
Якою б якісною не була ковдра — самостійно забезпечити повноцінний комфорт в ліжку вона не здатна. Справитися із завданням допоможуть пружний матрац або хоча б наматрацник з ефектом зима-літо, постільна білизна з натуральних тканин, подушка з терморегулюючим гелем. З такими аксесуарами набагато приємніше переносити літню спеку.
Нас часто запитують про:
- Як вибрати ковдру для сну? Орієнтуйтеся на особисті переваги, стан здоров’я, умови для відпочинку. Більш детально читайте в нашій статті.
- Який наповнювач для ковдри кращий? Усе залежить від того, яку функцію має виконувати аксесуар. Шерсть — краще зігріває, бавовна — не викликає алергій, добре вентилюється, синтетика — довго служить. Пропонуємо ознайомитися з популярними типами наповнювачів, щоб підібрати варіант, котри підійде саме вам.
- Що таке бамбукові ковдри і чи підходять вони для літа? Такі аксесуари наповнені тонкими повітряними волокнами молодих бамбукових пагонів. Вироби виходять легкі, повітропроникні і розраховані насамперед на літо або міжсезоння. Дізнайтеся про те, як правильно вибрати бамбукову ковдру.
- Що таке ковдра 4 сезони, чи можна її використовувати для літа? Це аксесуар з двох частин, ідентичних за розміром, але різних за матеріалом і теплотою. Наприклад, одна частина ковдри — це «літо», друга — «осінь-весна», а при скріпленні вони дають рівень теплоти «зима». Кріпляться ковдри на кнопках, липучках, ґудзиках. Ще такі моделі називають «4 в 1».