Найкращі запити з теми:
- Пружинний чи безпружинний матрац: що це?
- Плюси пружинних матраців
- Переваги безпружинних матраців
- Недоліки різних типів матраців
- Порівняння матраців
Природнє бажання кожної людини — відпочити за ніч, прокинувшись бадьорим і сповненим сил. Хороший сон прямо залежить від якості спального приладдя. Вибравши правильний матрац для сну, ви забезпечуєте своєму тілу повноцінне розслаблення. Сьогодні існує чимало матраців різних моделей, завдяки чому ви легко знайдете варіант для дорослого, підлітка або немовляти.
За типом конструкції матраци можна розділити на пружинні і безпружинні. Безпружинні складаються з плит синтетичних або натуральних наповнювачів, які стійкі до навантажень, добре вентилюються і можуть мати різну жорсткість. Деякі з таких аксесуарів можна згорнути і покласти на зберігання в нішу ліжка або дивана — ідеальний варіант для гостьового спального місця.
Пружинні моделі зазвичай більш пишні, оскільки всередині у них — блок металевих спіралей, покритий плитами різних наповнювачів. Пружинні аксесуари бувають різними, демонструють різні ортопедичні і анатомічні властивості, можуть бути додатково посилені або зоновані відповідно до анатомії людини.
Переваги обох моделей
І пружинні, і безпружинні моделі здатні впоратися з основним завданням — забезпечити тілу людини комфортну підтримку під час сну. Однак перед покупкою краще ознайомитися з усіма плюсами і мінусами кожної з конструкцій.
Пружинні вироби досить популярні і користуються попитом завдяки таким перевагам:
- доступність;
- ортопедичний ефект:
- відсутність скрипу;
- м'якість;
- рівномірний розподіл ваги людини;
- різна жорсткість.
Залежні блоки складаються з великої кількості великих пружин, які пов'язані одна з одною, і утворюють цілу сітку. Ортопедичні якості низькі або й зовсім відсутні. Який би ви не зробили вибір, не забудьте підібрати відповідний наматрацник, щоб новий виріб ще тривалий час тішив вас своїм зовнішнім виглядом. Моделі з незалежними блоками є сьогодні найбільш популярними. Кожна пружина поміщена в чохол з невеликими отворами. Пружини працюють окремо одна від одної, в результаті чого зростають ортопедичні якості спального місця.
Безпружинні також завоювали свою популярність і мають свої переваги:
- здатність адаптуватись до форми тіла користувача;
- натуральний наповнювач;
- ортопедичний ефект;
- гіпоалергенність;
- відсутність ефекту хвилі;
- міцність;
- довговічність.
Найбільш популярні натуральні наповнювачі для безпружинних матраців – це латекс і койра. Кокосове волокно сприяє формуванню правильної постави. Але такі вироби досить дорогі.
У продажу є бюджетні варіанти наповнювача з латексу – це штучний латекс або латекс з пресованих відходів. Перший перевершує поролон, а другий більш міцний.
Недоліки
Якщо перед вами постало питання: який матрац краще: пружинний або безпружинний, слід уважно оцінити всі можливості обох моделей і ознайомитися з їх недоліками.
Недолік пружинного блоку в його недовговічності. Термін служби матраца складе близько 3–4 років щоденного використання. В цілому 25% споживачів скаржаться на просідання матраца через 3 роки щоденної експлуатації, власники пружинних матраців задоволені своєю покупкою на 81%. Пружинні блоки не забезпечують ідеальне розслаблення. Присутній ефект хвилі.
Перший і найголовніший недолік безпружинних матраців – це висока вартість. При покупці такого виробу буде складно розібратися в якості наповнювача, тому перед придбанням слід попросити у продавця сертифікат якості. Вибирайте перевіреного виробника з хорошими відгуками, і ваша покупка буде радувати вашу сім'ю не один рік. Ми пропонуємо вам купити ортопедичну подушку разом з якісним матрацом, і тоді ви отримаєте повноцінний нічний відпочинок і сили для наступного дня, а проблеми з поганим сном і болями в шиї не будуть вас більше турбувати.
Порівняння матраців:
- в пружинному виробі накопичується багато пилу, в безпружинних моделях пил повністю відсутній;
- завдяки металу в пружинних варіантах присутня статична електрика, а койра і латекс – гарантує повну безпеку;
- потрапляння вологи в пружинний матрац в майбутньому викликає корозію, а в безпружинному варіанті волога випаровується;
- пружинна модель м'яка, а безпружинний матрац гарантує жорсткість.
Порівняння матраців
| Латексний матрац | Боннель | Pocket spring |
Висота | 10-23 см | 15-25 см | 14-40 см |
Жорсткість | Один з найщільніших типів піни, часто використовується для виготовлення жорстких і середньо-жорстких аксесуарів. | Жорсткий блок, щільність якого пом'якшується за рахунок плит наповнювачів. | Відчувається м'якше, ніж Боннель, через кращу адаптацію пружин. Однак також здатний бути жорстким, особливо в поєднанні з кокосовою койрою. |
Допустиме навантаження (на 1 сп.м) | 100-150 кг | 90-150 кг | 90-150 кг і вище |
Ортопедичні якості | Відмінно адаптується під фігуру людини, надає правильну підтримку. Працює однаково і по центру, і по краях. | Дуже слабкий ортопедичний ефект. Під посиленим навантаженням відчутно продавлюється. Щільна незручна кромка. | Високі ортопедичні якості, анатомічні властивості. Не можна навантажувати близько до краю. |
Вентиляція | Середня повітропроникність, уповільнене висихання і охолодження. | Добре вентилюється. | Середня повітропроникність, спричинена футлярами пружин. |
Боннель рекомендований людям середньої ваги, які не мають захворювань опорно-рухового апарату. Це недорогий базовий варіант, здатний прослужити тривалий час при належному догляді. Pocket spring підходить і здоровим, і хворим людям, оскільки демонструє відмінний ортопедичний ефект і краще знімає навантаження із м’язів спини та шиї, допомагає хребту прийняти в міру рівне положення. Безпружинні моделі бувають дуже жорстким, середніми, м’якими — і можуть бути рекомендовані як немовлятам, так і підліткам або пенсіонерам — якщо ви правильно підберете жорсткість і тип наповнювача.
Інтернет-магазин «Matrason» гарантує великий асортимент спальних аксесуарів та швидку доставку товару в будь-яку точку України. Подбайте про ідеальні умови свого відпочинку разом з нами.
Нас часто запитують про:
- Якою має бути основа ліжка під різні типи матраців? Це може бути дно-підкладка з цільної плити ДСП, ламелі, металеві решітки та навіть пружинні варіанти. Основа ліжка повинна надавати матрацу надійну опору, тому необхідно вибрати таку модель, на якій він не буде продавлюватися в заглибини.
- Які типи пружинних блоків бувають в матрацах і як їх вибрати? Найпопулярніші сьогодні — Pocket spring і Bonnel. Вони суттєво відрізняються ціною, конструкцією та ортопедичними якостями. Ознайомтеся з особливостями і підвидами пружинних блоків, щоб вибрати оптимальний для вас.
- Пружинний чи безпружинний: який матрац кращий для гостей? Пружинні моделі підходять, якщо у вас є гостьова кімната зі стаціонарним ліжком. Коли ж мова йде про розкладні меблі або взагалі сон на підлозі — краще вибрати безпружинні варіанти, які також можуть бути пишними і пружними, а головне — компактними в зберіганні. Кілька порад щодо вибору матраців для гостей.
- Які варіанти пружинних і безпружинних матраців можна вибрати? Рекомендуємо звернути увагу на такі моделі: Футон Come-for «Спайс», Матрац Sleep&Fly ORGANIC Omega, Матрац Sleep&Fly Daily 2 в 1, Матрац Форвард Жаклін, Матрац Велам Діамант.