Додатковий захист для матраца сьогодні вже нікого не дивує — навпаки, користувачі активно вирішують, який варіант наматрацника кращий, зручніший, практичніший. У числі головних параметрів часто фігурує тканина чохла — адже саме вона приймає головний грязьовий удар, випробування вологою і тертям. Сучасні моделі найчастіше «одягають» в жаккард або трикотаж.
Матеріали для чохлів
Насправді виробники використовують кілька варіантів тканин при створенні чохла, оскільки самі по собі наматрацники бувають різні — крім стандартних виробів, є вологовідштовхувальні, ортопедичні, антибактеріальні, зігріваючі і т.д. Для посилення їхніх властивостей підбирається відповідна тканина — натуральна, синтетична, комбінована. Крім того, має значення конструкція наматрацника — наприклад, для натяжних виробів обов’язково використовується стрейч-формат, щоб чохол не мав складок.
У магазинах ви найчастіше зустрінете вироби з жаккарда або трикотажу. Зверніть увагу, що і жаккард, і трикотаж — це назви способів створення полотна, яке може бути виготовлено з натуральних, штучних або комбінованих матеріалів. Тому при виборі наматрацника уважно вивчайте його склад.
Особливості жаккардової тканини
Полотно, створене способом «жаккард», відрізняється цікавими візерунками, рельєфністю, а також хорошою зносостійкістю — саме цю тканину вже дуже давно використовують для оббивки м’яких меблів. До речі, чохли самих по собі матраців теж виготовляють із жаккарда.
Переваги жаккарда:
- м’якість;
- тривалий термін служби;
- міцність, стійкість до деформацій;
- гарний зовнішній вигляд;
- повітропроникність.
Вироби із синтетичних ниток більш зносостійкі, легше очищаються, проте гірше пропускають повітря і вбирають вологу. Така постіль може парити, крім того, за відгуками користувачів, покриття виходить досить слизьким. Варіанти з бавовни більш гігроскопічні і повітропроникні, завдяки чому мікроклімат постелі відмінно вентилюється, але плями з них виводити складніше.
Особливості трикотажної тканини
Трикотаж, на відміну від жаккарда, не плетуть, а в’яжуть, завдяки чому він володіє високою еластичністю і тягнеться в усіх напрямках. З цієї ж причини він м’якший і приємніший на дотик.
Плюси трикотажу:
- податливість, хороша еластичність;
- вентильованість;
- стійкість до зминання;
- тактильна привабливість.
Наматрацник з трикотажу
Трикотажне полотно легше скочується і обзаводиться зачіпками, які будуть особливо помітні, якщо ви користуєтесь кольоровою постільною білизною. Зате невеликі пошкодження на ньому зашивати набагато простіше — за рахунок еластичності матеріалу, в той час як на жаккарді важко буде приховати, що поповзли «стрілки».
Які просочення використовують для чохлів матраців?
Оскільки наматрацники покликані посилювати гігієну, то основна частина додаткових обробок спрямована на дезінфекцію спального місця. Це можуть бути просочення антибактеріальними, антимікробними, протикліщовими і навіть протипожежними засобами. Популярні також обробки антистатиками — адже якщо постіль електризується, то притягує пил, який не тільки забруднює матрац, але й може стати причиною алергій.
Наприклад, одним з найефективніших типів дезінфекції вважається обробка іонами срібла, чия бактерицидна дія сильніше, ніж у хлорки. Такі наматрацники коштують дорожче, але і демонструють високі показники гігієни.
Ще один тип обробки спрямований на пом’якшення верхнього шару чохла, що актуально для вологонепроникних виробів з досить жорсткою основою.
Ну і третій варіант просочення — водонепроникна обробка ПВХ нижнього шару наматрацника, завдяки чому він стає непромокальним і захищає дорогий багатошаровий матрац від вологи та подальшого псування. Це не єдиний спосіб створення вологонепроникних виробів, є й інші варіанти.
Підбиваючи підсумки порівнянь, можна сказати, що жаккард варто вибрати, якщо ви віддаєте перевагу рівній, в міру жорсткій постелі із зносостійким покриттям. Трикотаж сподобається людям, які цінують м’якість і податливість спального місця. Ну і, звичайно ж, не варто забувати про те, що на якість і можливості чохла впливають додаткові обробки.