Виробники регулярно намагаються вдосконалити дизайн і конструкцію звичних нам меблів. Щось користувачі не приймають зовсім, а щось отримує незвичайну популярність - наприклад, ламелі в основі ліжка. У чому ж секрет цих тонких планок і чим вони краще звичних меблів з рівною основою?
Ліжка без ламелей: плюси й мінуси
Цільна основа ліжка виготовляється з дощок, фанери або пласта ДСП. Виробники враховують зносостійкість матеріалів, по можливості підсилюють їх і обов'язково вказують допустимі навантаження. При дотриманні вимог така модель служить довго і має чимало переваг:
- хороша міцність;
- оптимальне поєднання з матрацами будь-якого типу;
- додатковий захист ліжка від пилу та холоду;
- основа не розхитується і не скрипить;
- виготовлення моделі під замовлення не вимагає особливих зусиль при пошуку складових;
- низька ціна, особливо у виробів з ДСП.
Цільна основа добре підходить для ліжок з підйомним механізмом - суцільне днище повністю закриває місткість білизняної ніші, оберігаючи речі від дрібного сміття, запахів, вологи.
З іншого боку, мінусів теж вистачає:
- значну вагу ліжка (такі меблі складно не тільки транспортувати, але навіть переставити);
- обмежена вентиляція ліжка;
- складність збирання.
Незважаючи на великий список переваг цілісних основ, останнім часом виробники випускають переважно ліжка з ламелями. Чим же пояснюється попит на такі моделі?
Секрет ліжок з ламелями
Каркас такої моделі виконаний у вигляді рамки з ніжками або цільними боковинами. «Пустота» всередині заповнюється поперечними рейками, які завдяки спеціальній вигнутій формі й товщині помірно пружинять під вагою користувача. В результаті тиск розподіляється більш широко, хребет отримує оптимальну опору, а матрац - менше продавлюється.
Гнучкі дерев'яні балки кріпляться в гніздах латодержателей або, будучи зшитими спеціальною стрічкою, впираються в бокові виїмки каркаса. Така фіксація забезпечує рівномірне навантаження - всі ламелі утримуються на своєму місці, навіть якщо користувач активно перевертається під час сну.
Використовуючи рейки різної ширини, а також змінюючи відстань між ними, виробники коректують жорсткість каркаса і рівень допустимих навантажень. А останнім часом з'явилися вдосконалені моделі, які оснащені спеціальними накладками-регуляторами - пересуваючи їх, ви зможете самостійно «налаштувати» рівень жорсткості основи. Причому для різних зон (голова, спина, ноги) можна виставити різну пружність.
Ламелями оснащуються односпальні й двоспальні ліжка - в габаритних виробах планки формують два окремі блоки для різних користувачів, а по центру прикріплюють додаткові ніжки (для великих навантажень). При бажанні ви можете використовувати два різних вузьких матраца, підібравши для кожного з подружжя оптимальний варіант.
Переваги ліжок з ламелями:
- пружна підстава підсилює анатомічний і ортопедичний ефект матраца;
- зазори між рейками сприяють природному повітрообміну і мінімізують можливість зопріванню, виникненню грибка;
- прогинаючись, рейки приймають істотну частину навантаження на себе, продовжуючи термін служби матраца;
- планки легко замінюються (букові ламелі різних розмірів можна купити в інтернет-магазині МатраСон);
- меблі відрізняється тривалим терміном служби.
Недоліки ламелей:
- можливий конфлікт з матрацами, оснащеними пружинами малого діаметра і тонким настилочним захистом (пружини продавлюються в зазори між ламелями);
- обмежений вибір моделей;
- складність ремонту нестандартних виробів;
- висока ціна;
- матрац не захищений знизу (від вологи, запахів речей з білизняного коробу або просто пилу, який збирається під меблями).
Ліжка з цільною основою здатні витримати велике навантаження, ніж моделі з ламелями, у яких максимум - до 150 кг на спальне місце. Однак для більшості користувачів це не проблема, а ось правильна підтримка хребту має істотне значення. Тому вироби з ортопедичною підставою (ламелі) дуже потрібні. Виробники випускають моделі з дерев'яним або металевим каркасом, для дорослих і дітей. Оцініть і ви, наскільки комфортним може бути сон на такому ліжку.