Більшість людей, що займаються готельним бізнесом зіштовхуються з проблемою правильного меблювання номерів. Адже дуже важливо, щоб меблі були зручними і функціональними, їх зовнішній вигляд, колір оббивки і розміри повинні поєднуватися з інтер'єром і не випадати з загального стилю. Також слід враховувати тенденції моди.
Через специфіку експлуатації меблі для готелів відрізняються від звичайних домашніх меблів. Готельні меблі повинні бути міцними, фурнітура повинна відрізнятися особливою надійністю, а лакове покриття поверхонь зобов'язане витримувати щоденне протирання. Не можна забувати про екологічну чистоту меблів і гіпоалергенність всіх матеріалів, з яких вона виготовлена. Меблі повинні відповідати всім технічним вимогам і бути простими в ремонті.
Набори меблів відрізняються своєю комплектацією в залежності від зірковості готелю і класу номера. Меблювання звичайного номера повинне включати необхідні для створення нормального життєвого простору предмети меблів: в номері повинні бути ліжка, приліжкові тумби, крісла, письмовий та журнальний столи, платтяна шафа. Не завжди розміри номерів дозволяють розмістити всі необхідні меблі, в такому випадку можна використовувати підвісні полиці і невеликі розкладні крісла, проте це суттєво знижує комфорт номера.
Незалежно від класу номера, меблі повинні відповідати всім вимогам ДСТУ і експлуатаційним вимогам, і бути безпечними. У номерах "люкс", як правило, крім однієї або декількох спалень, присутні й інші кімнати - кабінет, вітальня, їдальня та різні інші. Тому набори меблів для таких номерів чималі.
Одна з основних вимог - меблі повинні відповідати за стилем всього готелю. Меблі повинні бути максимально комфортними і відрізнятися високою якістю, а також поєднуватися з кольором стін, килимових покриттів і завіс. Найбільш популярні для таких номерів стилі бароко, ампір, хай-тек і модерн, в залежності від концепції готелю. У заміських готелях цілком доречний і стиль кантрі. Якщо ви готельєр, і вирішили самостійно вибрати меблі для свого готелю, зверніть увагу на наступне:
- Міцність меблів: перевірте її самі, аж до стрибків на ній, оптовий покупець може собі це дозволити.
- Якість фурнітури: витратьте час і відкрийте-закрийте шухляду столу не менше 50 разів.
- М'які частини меблів повинні бути еластичні і добре тримати форму.
- Неприпустимі зморшки і горби на оббивній тканині, малюнок повинен розташовуватися симетрично.
- Дуже важлива міцність і зносостійкість оббивної тканини, стійкість до вигорання. Важливо, щоб оббивну тканину можна було піддавати хімічному і ручному чищенні, без побоювання її псування при взаємодії з хімікатами.
- Всі кріплення повинні бути якісними і не мати навіть найменших дефектів, наприклад, не до кінця забитих цвяхів.
- Всі деталі, які повинні бути особливо зносостійкими, покриваються спеціальним захисним складом, лакове покриття повинне витримувати постійні протирання і полірування.
- Вимагайте сертифікат екологічної безпеки всіх матеріалів, з яких виготовлені меблі.
- Замовте у постачальника додаткові відрізи оббивних тканин для дрібного ремонту.
- Фабрика виробника повинна мати великий асортимент оббивних тканин і можливість серійного виробництва комплектів меблів для номерів різного класу.
- В даний час не актуальні великі тумби під телевізор: він вішається на стіну, економлячи простір.
- Відмінно, якщо фабрика-виробник має сервісну службу по ремонту та реставрації своїх виробів.
Найкращими виробниками готельних меблів вважаються фабрики Італії та Швеції, також вітчизняні виробники можуть запропонувати вам якісні і комфортні меблі.