Гардеробна шафа найчастіше встановлюють саме в спальні – де, як не тут, можна спокійно розмістити особисті речі, одяг і білизну. Завдяки зручній формі, купе можна поставити уздовж стіни і навіть досить близько до ліжка – рухливі дверці не вимагають окремого простору для роботи, що особливо зручно для невеликих кімнат.
Особливості шафи-купе
Головна перевага такої моделі – розсувні дверцята, які плавно ковзають убік, відкриваючи доступ до вмісту шафи. Рухома стулка може бути одна, дві, три – в залежності від габаритів меблів. При цьому варто пам'ятати, що надійну роботу роликового механізму забезпечують не тільки якісні комплектуючі, а й рівність підлогового покриття. Тому перед установкою купе іноді необхідно окремо вирівняти підлогу.
Зверніть також увагу на гучність роботи механізму – вважається, що алюмінієві профілі працюють тихіше. Це важливо, якщо ви ділите спальню з іншою людиною і бережете її сон.
Внутрішнє планування шафи буває різним, його можна навіть змінити на замовлення. Однак в першу чергу необхідно визначитися з габаритами моделі. Зазвичай шафу-купе встановлюють уздовж стіни – і він успішно здатний цю стіну продублювати, займаючи весь простір до стелі.
Навіть якщо ви спочатку налаштовані на покупку невеликої моделі, ми радимо ще раз придивитися до «габаритних стінок», в яких знайдеться місце для гардероба всієї сім'ї. Це особливо актуально, якщо у вас маленькі діти – кількість і розмір їх речей буде рости з кожним роком.
Планування шафи-купе може включати в себе:
- ніші з вішалками для верхнього одягу, брюк, спідниць;
- полиці різного розміру – аж до зберігання сумок і валіз;
- висувні шухляди, доповнені комірчастими роздільниками для дрібних речей (шкарпетки, краватки, шийні хустки і т. д.);
- штанги і кріплення різного типу, в тому числі підйомні варіанти для верхнього ярусу (пантограф);
- сітчасті підставки для взуття;
- вбудовані елементи (наприклад, прасувальна дошка).
Габаритні багатостулкові моделі краще оснащувати внутрішнім освітленням, яке допоможе вам швидко знайти необхідну річ в найдальшому куточку шафи. Бажано не перевантажувати меблі кількістю речей, оскільки пилові поклади в кімнаті для відпочинку можуть спровокувати алергію. Саме модель для спальні обов'язково повинна мати полиці для постільної білизни – якщо у вас немає ліжка з нішею.
Дизайн і форма шафи для спальні
Конструкція шафи-купе не має обов'язкової прив'язки до рівних форм, тому моделі можуть бути як класичними прямокутними, так і кутовими, радіальними – в останньому випадку дверцята виготовляють зігнутими і це, звичайно, збільшує вартість виробу.
На відміну від розпашної моделі, шафу-купе часто роблять вбудованою в нішу, відмовляючись від бічних стінок, «стелі» або задника. Таким чином можна вигідно обіграти нестандартне планування кімнати, і зробити лінію пристінних меблів більш плавною, без виступаючих елементів.
Безпосередньо форму шафи вибирають виходячи з габаритів і планування кімнати, при цьому бажано залишати вільним простір перед дверима в межах 1 метра . Крім того, меблі як з масиву, так і з МДФ не можна встановлювати поряд з опалювальними приладами або вікном – перепади температури і підвищена вологість скорочують термін служби виробу.
Тонування корпусу необхідно вибирати так, щоб воно гармонійно доповнювало колір каркаса ліжка, тумбочок і туалетного столика, якщо він встановлений в спальні. При покупці меблів в інтернет-магазині МатраСон можна вибрати оптимальний відтінок корпусу – палітра для спальні представлена переважно класичними неяскравими відтінками, які сприяють релаксу.
Дверцята шафи-купе зазвичай декорують, прикрашаючи фотодруком, інкрустацією, кольоровими вставками. Однак найбільш популярним елементом залишається ростовое дзеркало (бажано встановлювати його так, щоб в ньому не відбивався спляча людина).
Грамотно підібрана шафа допоможе не тільки допоможе акуратно розсортувати і зберегти масу різноманітних речей, але і прикрасить кімнату, зробить її візуально більшою і світлішою.