Тепле, зручне, добре вентильоване ліжко - ідеал для більшості користувачів взимку. А якщо ще й матеріали будуть натуральними - аксесуарам можна ставити найвищий бал. Всім цим вимогам відповідають пухові ковдри, які забезпечують м'якість та комфортність. Причому моделі бувають різні - зимові, демісезонні, літні ... І як не помилитися з вибором?
З чого виробляють пухові ковдри?
У природі пух утворює теплоізольований шар між тілом птаха і жорстким контурним пір'ям. Чим холодніше місце проживання птахів, тим краще зігріваючі властивості пуху. Тому в якості наповнювача виробники найчастіше використовують пух гусей або качок, яким байдужа навіть холодна вода. «Лебединий пух» - це гарна назва для волокнистих синтетичних варіантів.
Промитий і оброблений пух зберігає свої властивості - залишається таким же легким, теплим і при цьому досить добре вентилюється, завдяки чому ковдри не парять. Звичайно, існують різні сорти цього натурального наповнювача, і в першу чергу це позначається на вазі. Найдорожчі варіанти мають великий обсяг, але дуже легкі. А найдешевші моделі можуть складатися з дрібного пір'я.
Невеликий відсоток пера (до 10-15%) цілком допустимо - такі ковдри й подушки добре тримають форму, плюс відрізняються помірною вагою. Але чим більше перо, тим важчим, холодним і колючим буде аксесуар, тому потрібно уважно ознайомитися зі складом виробу перед покупкою.
Які параметри ще варто врахувати:
- тип пуху (качиний більш жорсткий, гусячий пом’якше, а гагачий - найніжніший);
- сорт;
- колір (білий вважається найдорожчим, оскільки рідко зустрічається в природі, особливо у диких гусей, і його складно сортувати).
Якісна продукція проходить обов'язкову промивку та дезінфекцію, підтвердженням яких є спеціальна сертифікація.
Типи пухової ковдри
Варіюючи кількість і тип використовуваного пуху, виробники створюють ковдри різної товщини і щільності. В результаті у користувача є можливість придбати аксесуари для різних сезонів:
- полегшений варіант;
- демісезонний;
- зимовий.
«Рівень тепла» звичайно позначається на бірці спеціальними крапками або кольоровою температурною шкалою. Найтонші ковдри можна використовувати влітку, а найтепліші зігріють взимку навіть людей з порушеним кровообігом.
Переваги й недоліки пухової ковдри
Даний постільний аксесуар залишається популярним у користувачів не одну сотню років - і це є найкращим підтвердженням його переваг. Якісні пухові ковдри натуральні та легкі - навіть двоспальні моделі важать менше кілограма. А головне - вони відмінно зігрівають і довго служать.
Однак мінусів також вистачає. Згодом захисні просочення слабшають і пух стає притулком комах-пухоїдів. Саме їх екскременти в першу чергу викликають алергію у користувачів. Крім того, пористі частини наповнювача легко насичуються неприємним запахом. А чистити пух в домашніх умовах дуже складно, доведеться звернутися до професіоналів, оскільки звичайна машинка зіб'є ніжний філер грудкою або навіть просто розірве чохол.
До речі, матеріал чохла і спосіб пошиття має значення не тільки для прання, але й для простого використання ковдри. «Напірник» виготовляють із щільної натуральної тканини, яка захищає делікатний філер і водночас не заважає йому виконувати процес вентиляції. Найбільш популярними є шовкові атласні моделі.
Щоб утримати рухливий наповнювач на місці, використовують спеціальну прошивку лініями або квадратами - так роблять недорогі стьобані варіанти. Тут пух і перо можуть проникати через пробиті голкою отвори, збиватися у відчутні грудки, і в цілому вони не дуже довговічні. Більш зносостійкими є касетні варіанти, де пух «упаковують» в окремі секції, в результаті чого він рівномірно розподілений і не вибивається назовні.
Пухові ковдри не відрізняються низькою ціною, проте вони повною мірою виправдовують свою вартість і при належному догляді здатні прослужити до 20 років. Відпочинок в такому ліжку буде комфортним як дорослим, так і дітям.