Наявність, кількість і якість меблів в орендованій квартирі — головний біль і квартирантів, і власників житла. Усі хочуть заощадити, але отримати на виході красиву картинку зі зручною і сучасною обстановкою, яка прослужить кілька років. Які меблі повинні бути в орендованій квартирі і чи можна взяти предмети зі старих гарнітурів?
Чи варто купувати меблі в знімну квартиру?
Якщо звертати увагу на запити квартиронаймачів, то можна сказати точно — більшою популярністю користуються варіанти, обставлені з нуля, а не наповнені залишками меблів різних років. Старі тумбочки зі стійким запахом і перекошеними дверцятами, стіл із залишками наклейок — викликають милі спогади тільки у вас. Користувачі віддають перевагу функціональним предметам інтер’єру — новим, чистим, зручним у використанні і догляді.
Тому найкращим виходом стане придбання в знімну квартиру нового комплекту меблів або самостійний підбір предметів одного стилю і кольору. Якщо квартира/будинок поки порожні і стоїть питання довгострокової оренди — можна обговорити покупку з квартиронаймачами, адже ці меблі повинні бути зручними для них. Часто таку договірну покупку оформлюють за рахунок орендної плати, укладаючи попередній договір.
Які меблі повинні бути в орендованій квартирі
Багато що залежить від розмірів житла, кількості кімнат і планування. Однак зазвичай знімні варіанти комплектуються мінімальним набором меблів, куди входять:
- ліжко і/або диван;
- шафа (або декілька);
- тумбочки;
- полиці;
- стіл та стільці;
- кухонний гарнітур.
Якщо спальня відокремлена, можна доповнити список туалетним столиком, тумбочками, комодом.
Оптимально замовляти і встановлювати все за один раз — так ви заощадите на доставці, збиранні і, вірогідно, отримаєте знижки за велику покупку.
До речі, орендодавці також надають найнеобхідніші електроприлади: пральну машинку, холодильник, плиту, мікрохвильовку.
Меблі для частих переїздів
Якщо ви квартиронаймач — цілком можливо, що у вас попереду ще не одна зміна житла. Тому, купуючи свої меблі, звертайте увагу на моделі, які можна буде кілька разів збирати-розбирати. Хорошим вибором стануть модульні варіанти — з них складають конструкції різного розміру і типу під різне планування.
Не купуйте меблі під замовлення, за індивідуальними розмірами, вбудовані варіанти — все те, що не зможете забрати з собою і встановити в новому житлі.
Чи є сенс купувати ліжко для знімної квартири?
Для малогабаритних приміщень краще купувати розкладний диван-ліжко, розрахований на щоденну трансформацію. Якісний пружинний блок в комбінації зі зносостійкими наповнювачами забезпечать комфортне спальне місце. Для кращої гігієни м’які меблі можна буде додатково закривати захисним наматрацником.
Якщо кімнат декілька, то в спальні варто розташувати просторе стаціонарне ліжко (покупку матраца потрібно обговорити заздалегідь). Воно може бути доповнене місткою нішею для білизни або шухлядами.
Що робити, якщо пружинний блок в дивані продірявився і немає можливості придбати нові меблі?
Використовуйте недорогий топер, який допоможе приховати нерівності і поверне спальному місцю приємну пружність. До речі, топером можна також змінити рівень жорсткості постелі. При виборі враховуйте розміри топера і можливість його складання/скручування в денний час, якщо користуєтеся трансформерами. Зверніть увагу, що деякі топери скручені машинним способом тільки для транспортування — і повторити таке вручну неможливо.
Як купити недорого меблі для оренди квартири
Насправді для знімного житла і не потрібно купувати дорогі гарнітури. По-перше, багато квартирантів не дуже дбайливо ставляться до чужого майна — і однаково псують і дешеві, і цінні речі. По-друге, перед в’їздом нових квартирантів вам все одно доведеться оновлювати обстановку. Тому вигіднішим варіантом буде придбання недорогих меблів. Ось кілька способів:
- розпродажі (залишки моделей, які зняті з виробництва, або остаточний продаж товарів магазину перед закриттям);
- акції, сезонні знижки (передсвяткові сейли, «чорні п’ятниці» і т.д.);
- вітринні варіанти (можуть бути з дефектами на зразок нерівномірного вигоряння, подряпин, плям);
- товари від новачків — маловідомих виробників, які тільки починають виходити на ринок.
У будь-якому випадку в результаті у вас повинен вийти практичний комплект меблів, виконаний в єдиному кольорі і стилі. Таке житло буде зручним, презентабельним і приверне увагу багатьох квартиронаймачів.