Якщо в студентські роки можна було виспатися, заснувши в куточку або на розкладачці, то з віком сон вимагає все більше уваги і комфорту. Проблеми зі здоров'ям накладають свій відбиток, і далеко не кожне ліжко здатне подарувати заслужений відпочинок.
Який матрац підійде літнім людям
Найбільш жорсткі моделі рекомендовані немовлятам, у яких тільки формується правильний вигин хребта. Вироби середньої жорсткості підійдуть дітям, підліткам, людям середнього віку. Пенсіонерам радять звернути увагу на м'які матраци або моделі середнього рівня, які межують з м'якими.
Причина таких рекомендацій – в наростаючій крихкості опорно-рухового апарату, який більш не здатний витримувати звичні раніше навантаження. Особливо це стосується жінок після менопаузи, коли кальцію в організмі недостатньо. Виняток – люди з надмірною вагою, яким необхідно спати саме на твердій постелі.
М'які моделі – це, найчастіше безпружинні матраци, де в якості наповнювача можуть бути використані:
- пінополіуретан;
- піна з ефектом пам'яті або ортопедична;
- холлофайбер;
- термоволокно;
- вовна або кокосова койра – для щільності.
Головний критерій вибору – почуття бадьорості після тривалого сну, відсутність болів в спині або шийному відділі. Таке можливо лише при правильній підтримці, яку надає матрац, помірно прогинаючись і дозволяючи розподілити тиск по всій площі. Якісна подушка також допоможе уникнути неправильного положення під час сну, забезпечить плавний кровотік без застоїв, мінімізує прояви безсоння.
Якщо ж ви вирішили придбати пружинний матрац – в першу чергу зверніть увагу на моделі з системою «Pocket spring», в основі якої – незалежний пружинний блок. Варіант «Боннель» дешевший і менш практичний, оскільки тиск перекошує всю площину ліжку. Це особливо помітно на подружніх ліжках, де один з подружжя істотно перевершує за вагою партнера. Більш худорлявий чоловік буде постійно скочуватися впритул до своєї половинки.
Матраци з ортопедичним ефектом
Зовсім інший підхід необхідно використовувати, якщо у вас є істотні проблеми зі здоров'ям, і ви перебуваєте на обліку у лікаря. В ідеалі перед вибором матраца варто порадитися з лікарем, який веде вашу історію хвороби.
Швидше за все, вам доведеться вибирати модель з ортопедичним ефектом. Матраци середньої жорсткості підійдуть людям, хворим на радикуліт, остеохондроз, ішіас. Тверду постіль рекомендують людям, які хворіють на остеоартроз, грижу міжхребетних хребців.
Існують асиметричні матраци – двосторонні, причому у кожної сторони свій рівень жорсткості. Такий варіант дає можливість спати на м'якій поверхні, використовуючи більш тверду частину матраца лише в період загострення хвороби.
Варто також звернути увагу на зігріваючі складові матраца – наприклад, вовняний прошарок, який здатен послабити прояв радикуліту, прогріваючи хворі ділянки спини.
Для лежачих хворих існують спеціальні протипролежневі моделі зі спеціальними вкладками. Виробники враховують навіть, повністю лежачий хворий чи частково мобільний. Захистити звичайний матрац від випадкових плям допоможе якісний непромокаючий наматрацник.
В інтернет-магазині «Matrason» ви зможете придбати матраци, подушки, ковдри для дітей, підлітків, дорослих і літніх людей. Наші консультанти допоможуть вибрати і купити постільне приладдя, яке підійде саме вам.