Найкращі запити з теми:
- Особливості подушок з силіконовим наповнювачем.
- Чи можна прати силіконові подушки?
Список наповнювачів для подушок істотно розширився за останні роки. І якщо з особливостями пуху-пера більшість користувачів уже добре знайомі, то сучасні матеріали для багатьох все ще є темною конячкою, що може ускладнити вибір нових постільних речей. Ми допоможемо вам визначити плюси і мінуси одного з найбільш популярних наповнювачів – силікону.
Силікон, який використовується при виготовленні подушок, — це штучний матеріал, котрий утворюється в результаті обробки поліестеру. Найчастіше виконаний у формі порожнистих волокон — довгих, або скручених кульками. Такий наповнювач легкий, пружний, пластично адаптується під навантаження, не приваблює комах, вважається гіпоалергенним продуктом. Він недорого коштує, добре переносить прання в машинці. Недоліки — електризується, відповідно, притягує пил; крім того, не вбирає вологу.
Особливості подушок з силіконовим наповнювачем
- При виборі будь-якої подушки, в першу чергу, варто ретельно підібрати розмір виробу – дуже індивідуального параметру, від якого залежить, відпочинуть ваші м'язи під час сну чи навпаки, будуть вранці боліти ще більше. Подушки з силіконом виготовляють, зазвичай, в малих або середніх розмірах, оскільки саме так волокна найбільш краще тримають і відновлюють форму. Завдяки цьому, силіконові подушки володіють помірним ортопедичним ефектом і підійдуть людям, які страждають головними болями, хворобами шийного відділу. Силіконові подушки випускаються в стандартних варіантах розмірів, серед яких великою популярністю користуються 40×40, 50×50, 50×70 см. Виробів 70×70 см дуже мало — вважається, що у великих обсягах силікон втрачає свої ортопедичні якості, «провалюється» під тиском.
- Силікон відноситься саме до м'яких матеріалів, тому сподобається людям, які люблять створювати особливий затишок в своїй спальні. Регулярно збивайте подушку – і вона буде радувати вас своєю пишністю і пружністю.
- Гіпоалергенні властивості. Сучасні натуральні матеріали (вовна, пух, лушпиння) піддаються спеціальним обробкам, завдяки чому мінімізується їх алергенність. Силікон же, за рахунок свого штучного походження, гіпоалергенний повністю, завдяки чому його рекомендують для використання навіть в дитячих виробах.
- Тривалість служби. Волокна силікону з часом все одно починають збиватися в грудки, тому більш практичним варіантом вважається наповнювач у вигляді кульок або пружинок. Існують також комбіновані варіанти, коли силікон допомагає поліпшити властивості основного матеріалу – наприклад, шовку.
В магазині Matrason ви зможете також придбати постільні аксесуари з інших штучних матеріалів, у кожного з яких свої переваги. Підбираючи обновки для спальні, зверніть увагу на дорожні подушки, які допоможуть вам відпочити під час тривалої подорожі.
Як вибрати силіконову подушку
Зверніть увагу на такі параметри:
- висота;
- розмір;
- матеріал чохла (краще — тканина з натуральних матеріалів, вона допомагає «гасити» накопичену статику);
- пружність.
Силіконові волокна мають кілька ступенів м’якості, але для подушок вибирають найжорсткіший, пружний варіант. Він швидко відновлюється після зминання і довго служить. Якщо аксесуар занадто м’який — значить, він низької якості.
Чи можна прати силіконові подушки ?
Як і будь-які інші постільні аксесуари, подушки зі штучним наповнювачем потрібно регулярно чистити. Як прати силіконові подушки? Цілком припустиме прання в теплій воді руками або в пральній машинці при використанні делікатного режиму і миючих засобів, розрахованих на синтетику.
Пишні волокна силікону дозволяють йому легко сохнути і повертати колишню форму, на відміну від пухових подушок, проте все одно не варто старатися з віджиманням. Сушити силіконові вироби краще не в підвішеному стані, а розклавши на рівній поверхні.
Кількість і частоту прання можна скоротити, якщо використовувати і регулярно міняти якісні наволочки, які візьмуть на себе основну частину забруднень.
Варто пам'ятати, що як би ви не стежили за збереженням і чистотою постелі, силіконова набивка для подушки, як і інші матеріали, з часом псується. Прискорюють цей процес високі температури (врахуйте це при пранні) і прямі сонячні промені. Фахівці рекомендують міняти силіконові подушки раз в 2-3 роки – низька ціна виробів дозволяє робити це без відчутних витрат.
Дозвольте собі відійти від надокучливої класики, скориставшись сучасними напрацюваннями виробників - зробіть свій відпочинок більш повноцінним і здоровим.
Нас часто запитують про:
- Як вибрати ковдру для комфортного сну? Зверніть увагу на розмір, сезонність ковдри, тип наповнювача, принцип догляду за виробом. І пам’ятайте, що для комфортного сну важлива не тільки ковдра, а й подушка.
- Яким має бути прання постільної білизни в домашніх умовах? Принцип очищення та сушіння залежить від типу матеріалу, оскільки не всі наповнювачі переносять прання і віджимання, обробку парою. Скористайтеся нашими порадами, щоб правильно очистити постільну білизну і продовжити термін її служби.
- Що таке бамбукова подушка? Це модель, наповнена волокном молодих бамбукових стебел. Якісний матеріал має чимало переваг, однак потрібно знати, як відрізнити оригінал від підробки і як доглядати за такими виробами.
- Як прати пухові подушки? Рано чи пізно всі постільні аксесуари необхідно чистити. Пухо-перові вироби досить примхливі, потребують особливої уваги і дбайливого прання. Ми пропонуємо кілька варіантів того, як можна випрати пухові подушки вдома.