Більшість постояльців відсутні в готелі в денний час, вирішуючи особисті або ділові питання, проте майже всі вони повертаються в номери, щоб поспати. Тому якість ліжка і сну на ньому цілком може стати головним чинником, що визначає рівень готелю в очах гостей. Які ж матраци стануть вдалим поєднанням ціни і практичності?
Особливості вибору матраців для готелів
Як маленькі, «домашні» заклади, так і великі готелі не проти заощадити на покупці постільних речей, особливо з огляду на той факт, що витрата матеріалів досить велика через недбале поводження постояльців. Тому, як правило, вироби вибирають за принципом «дешево і сердито».
В даному випадку вдалим варіантом стануть матраци з пружинним блоком Боннель середнього типу жорсткості. Простежте за тим, щоб з обох сторін блоку був досить щільний захисний шар (не менше 2 см).
Більш дешевий, але теж практичний варіант – матраци без пружинного блоку. Сучасний зносостійкий наповнювач дозволить виробу відпрацювати максимум в умовах підвищеного навантаження. Для готелів найчастіше купують моделі з пінополіуретана, який володіє помірним анатомічним ефектом і не стає притулком постільних кліщів.
Однак в номерах підвищеного комфорту дешевими речами не обійдешся. Тут будуть доречними пишні матраци з м'яким латексним прошарком – сон на такому ліжку особливо затишний.
Постояльці можуть попросити про окрему послугу, замовивши проживання в номері з ортопедичним матрацом, адже далеко не всім людям здоров'я дозволяє спати на м'якій постелі. Тому, крім звичайних виробів, потрібно буде придбати пару-трійку матраців підвищеної жорсткості, яка досягається завдяки наявності кокосової койри.
Хороший ортопедичний ефект також надають моделі з незалежним пружинним блоком, проте їх ціна, на жаль, по кишені далеко не всім.
Сьогодні виробники, крім звичайних варіантів, пропонують моделі поліпшеного варіанта, де кілька шарів натурального або штучного наповнювача доповнюють пружинний блок. Ці вироби гарні для домашнього користування, однак навряд чи підійдуть готелям через високу вартість і складне очищення, займатися яким можуть лише фахівці хімчисток в спеціалізованих приміщеннях.
Поради та хитрості, які допоможуть вам при виборі матраца
- Купуйте двосторонні вироби – так ви з найменшими зусиллями і в найкоротші терміни зможете змінити жорсткість ліжка, якщо вона не влаштовує постояльця.
- Використовуйте футон – тонкий, легкий і мобільний матрац, який використовують разом з основним. Він також може змінити рівень жорсткості спального місця, плюс до всього приховає вм'ятини на старому ліжку.
- Топпер допоможе об'єднати два односпальні матраци в один двоспальний, приховавши незручний зазор між ними.
- Пам'ятайте про вимоги ДСТУ до готелів різних категорій. Так, наприклад, згідно з цими правилами, в номері обов'язково повинен бути не тільки матрац, але і наматрацник. Він допоможе уникнути дорогих і обтяжливих чисток матраца, продовжить термін служби основного виробу. А непромокальні моделі – справжня знахідка для курортних готелів.
- ДСТУ також регламентує мінімальні габарити ліжок – а від них, в свою чергу, залежить розмір матраців. Однак краще купувати меблі «з запасом», орієнтуючись не тільки на середньостатистичних, але і високих людей, які можуть принести гроші вашому готелю.
- Не зайвою буде копія сертифіката продукції – вона може знадобитися при перевірці санітарно-гігієнічних норм готелю.
В інтернет-магазині Matrason ви зможете придбати матраци, наматрацники, футони різного розміру і щільності. Можливе виготовлення матраців за розмірами замовника.