Отже, ви придбали нові меблі і вирішили самостійно зібрати і встановити їх. Сумніваєтеся у власних силах і можливостях? Побоюєтеся, чи правильно все зробите? Давайте розберемо основні моменти, з якими вам доведеться зіткнутися в роботі.
Чи можна зібрати ліжко самому?
Якщо ви вперше беретеся за подібну роботу — звісно, справа не буде простою і швидкою. Однак, розібравшись з інструкцією, переглянувши допоміжні ролики в Інтернеті, ви цілком зможете зібрати ліжко власноруч.
У рідкісних випадках виробник використовує складний тип монтажу, про що попереджає в інструкції. Якщо у вас зовсім мало досвіду — краще запросити професіонала. Ознайомитися з актуальними цінами на збирання меблів можна в інтернет-магазині МатраСон.
Інструкція по збиранню ліжка: що це і де її знайти?
Керівництво по збиранню ліжка, перелік комплектуючих + схема йдуть в якості супровідної документації — разом з гарантійним талоном і техпаспортом виробу. Виготівники намагаються максимально спростити пояснення, етапи послідовно розписані, всі деталі на схемах нумеруються, так що вам залишається тільки перевірити повноту комплектації і стати до роботи.
Інструменти, які можуть знадобитися: набір викруток (краще шурупокрут з насадками), гумовий молоток, гайкові ключі. Для євроваріантів з шестигранними гвинтами часто потрібні насадки/ключі відповідної форми. Для контролю якості робіт в процесі знадобиться рівень (ватерпас) і рулетка.
Основні поради по збиранню різних видів ліжок:
- ліжка з підйомним механізмом. Сам механізм встановлюють з невеликим проміжком між деталями, щоб уникнути його заїдання. Після перевірки роботи підйомника кріплення можна підтягнути.
- ліжка з дерев’яними ящиками. Висувні елементи на напрямних повинні працювати дуже плавно, без труднощів. Навіть невеликі перекоси згодом можуть спричинити істотні поломки конструкції;
- горища-ліжка. Для дитячих меблів дуже важлива якість фіксації елементів, щоб конструкція не розхиталася;
- ліжко з ламелями. Зверніть увагу на послідовність робіт. Найчастіше до фіксації ламелей необхідно встановити розпірну планку.
Односпальні і полуторні ліжка збирати простіше. У двоспальних варіантах доведеться потрудитися над основою під матрац — тут для кожного користувача створюється окрема ламельна решітка, додається міцна центральна планка і опорні ніжки. Ящики двоспальних моделей можуть розташовуватися з двох сторін.
5 порад для збирання ліжка власноруч:
- детально вивчіть інструкцію, пошукайте відеоролик зі складання меблів (деякі виробники монтують окремі відео для різних моделей);
- підготуйте інструмент і необхідні матеріали;
- подбайте про простір для роботи (оптимально — в тій кімнаті, де і буде використовуватися ліжко. Краще, якщо підлога буде застелена щільною плівкою, гірше — килимове покриття);
- розплануйте етапи складання, їхню послідовність;
- по можливості залучіть помічника.
Збирання дозволяє заощадити витрати на роботу фахівців. Крім того, воно дає можливість особисто переконатися в якості меблів, їхніх сильних і слабких сторонах. Використовуйте цю інформацію при експлуатації ліжка, а також при можливому ремонті.
При цьому пам’ятайте: якщо покупець збирає меблі самостійно, то він і відповідає за якість цих робіт, а магазин/виробник знімають з себе відповідальність.
Основні етапи складання ліжка
Процес монтажу конструкції завжди йде від низу до верху. Збирають елементи в такій послідовності:
- короб (рама і узголів’я, узніжжя, ніжки);
- основа під матрац;
- підйомний механізм;
- додаткові елементи (ящики, бортики-обмежувачі, декор).
Поширені помилки при збиранні ліжка
Найголовніший ворог — це поспіх. Відведіть на роботу час із запасом, перевіряйте правильність дій («сім разів відміряй, один відріж»), ставте паузи для відпочинку — і ви істотно мінімізуєте можливі невдачі.
Плутанина в фурнітурі. Деякі елементи (наприклад, гвинти) можуть зовсім трохи відрізнятися за розміром. Але ця різниця відчується в роботі і вплине на якість збирання. Тому заздалегідь ознайомтеся з комплектацією меблів, розсортуйте фурнітуру.
Ігнорування інструкції та послідовності етапів. Виробник зацікавлений в тому, щоб ви якомога легше впоралися із завданням. Не скористатися його підказками і навіть вимогами — дуже нерозумне рішення.
Збирання меблів — відмінна можливість заощадити і переконатися у власних силах. Однак пам’ятайте, що при необхідності ви завжди зможете звернутися за допомогою до професіоналів.