Дитяча постільна білизна – один з найважливіших факторів, який впливає на здоровий сон дитини. Вибрати якісний постільний комплект для малюка не так складно, якщо дотримуватися певних правил. Які саме – спробуємо розібратися.
Особливості дитячої постільної білизни
- Тканина для дитячої постільної білизни: яка краще? Вибирайте натуральні тканини – бязь, ситець, сатин, батист, для зовсім маленьких – фланель. Такі матеріали володіють гіпоалергенними властивостями, пропускають повітря і вбирають вологу. Дитяче ліжко часто піддається пранню, тому міцність тканини впливає на те, як довго вона буде експлуатуватися.
- Барвники для тканини. Використання натуральних речовин не викликає проявів алергії. Тканина добре переносить численні прання, не линяє і надовго зберігає яскравість відтінків.
- Якість швів. Постільна білизна для дитини обов'язково прошивається білизняним швом, також обробляються і краї ліжка. Такі вироби відрізняються особливою міцністю.
- Зручність і безпека. Застібки для наволочок і підковдр повинні забезпечувати зручну зміну білизни, в той же час не являючи небезпеки для дитини. Малюки відрізняються цікавістю і бажанням все спробувати на зуб, тому комплект на ґудзиках більше підійде для дітей старшого віку. А для самих маленьких краще купувати вироби з застібками на блискавці.
Дитяча постільна білизна – на що звернути увагу
При виборі постільних комплектів для дітей слід враховувати такі важливі параметри, як розмір і колірна гамма.
Розмір
В залежності від вікової категорії, виробники випускають білизну певних розмірів: комплекти для новонароджених орієнтовані на розмір дитячого ліжечка – 120x60 см.
У міру того, як дитина дорослішає, змінюється і розмір постільних комплектів – найбільш поширені параметри:
- наволочка – 50x70, 60x40;
- простирадло – 120x150; 150x210; 180x260;
- підовдра – 115x147; 150x210; 160x220.
Купуючи білизну для немовлят, цілком можна обійтися простирадлами і підовдрами, причому перше знадобиться більше. Наволочку купувати необов'язково, оскільки звичайними подушками діти починають користуватися після 3-х років. У наборі також може продаватися бортик для ліжка і балдахін.
Забарвлення і орнамент
Для малюків переважно білизна пастельних відтінків – ніжно-рожевого, блакитного, персикового, які мають заспокійливий ефект. Дітям постарше припадуть до смаку комплекти яскравих відтінків із зображенням улюблених казкових персонажів, героїв мультфільмів, тварин, іграшок.
Вибір кольору впливає на психоемоційний стан дитини – яскраві відтінки червоного, оранжевого, зеленого вселяють радість, синій колір заспокоює, знімає напругу. Не варто зловживати фіолетовим кольором, який викликає відчуття тривоги.
Вибираючи певний орнамент, подумайте, чим цікавиться ваша дитина, які візерунки їй подобаються більше. Хлопцям, напевно, будуть цікаві зображення машинок, корабликів, піратів. Дівчатка зазвичай в захваті від малюнків у вигляді квітів, ляльок, казкових принцес.
Поради щодо вибору дитячої білизни
- Якщо ви хочете, щоб дитяча білизна прослужило довше, вибирайте комплекти з міцних бавовняних тканин, добре переносять прання – льон, сатин, бязь. Індекс міцності вказується на фабричній етикетці.
- Вибирайте тканини, пофарбовані натуральними барвниками. Щоб упевнитися в цьому, просто понюхайте тканину - вона не повинна мати запаху фарби.
- Не варто купувати занадто багато білизни одного розміру, адже дитина швидко росте. Але кілька комплектів в арсеналі має бути, причому простирадла, як правило, потрібно більше, ніж наволочок і підковдр.
- Комплекти повинні відповідати за розміром габаритам спального місця. Перед походом в магазин можна виміряти матрац, ковдру і подушку, або купувати їх одночасно з білизною.
- Купувати постільну білизну для дитини краще в спеціалізонних магазинах, що працюють з дитячими товарами. Це вбереже вас від неякісної продукції, яка може завдати шкоди вашій дитині.