Ліжко «з’їдає» значну частину спальні — часом, для інших габаритних меблів не залишається місця. Тому виробники придумали задіяти порожнечу під днищем ліжка, влаштувавши внутрішні ніші для зберігання білизни або систему висувних ящиків. Ніші вигідні великими габаритами — тут можна розташувати як запасні подушки-ковдри, так і частину одягу, іграшки, техніку.
Щоб дістатися до ніші — необхідно підняти основу ліжка разом з матрацом. Здійснити це допомагає спеціальний підйомний механізм.
Різновиди підйомних механізмів ліжка
Конструкції відрізняються основою — це можуть бути ламелі або цільна плита ДСП. За рахунок своєї пружності дерев’яні ламелі підсилюють ортопедичні властивості спального місця, а зазори між рейками — сприяють природній вентиляції. ДСП не впливає на м’якість матраца і коштує дешевше ламелей.
Сам механізм також може бути різним. Найпоширеніші типи:
- петлевий (все навантаження лягає на користувача);
- пружинний (пружини полегшують роботу, пом’якшують рух підйомного блоку, але при частому використанні згодом розтягуються);
- газові амортизатори (беруть основне навантаження на себе).
Газові ліфти (амортизатори) — найдорожчий, але і найзручніший варіант. Вони довго служать, витримують регулярні навантаження, а головне — легко піднімають вагомий блок з матрацом, завдяки чому з цією задачею справиться навіть тендітна жінка.
Враховуйте, що підйомні блоки і місткі ніші зручні для зберігання великих речей. Для дрібних предметів щоденного вжитку (наприклад, нижньої білизни) — краще вибрати ліжка з висувними ящиками.
Чи можна замінити матрац в ліжку з підйомним механізмом
Усе залежить від конструкції меблів. Є моделі, які складаються лише з корпусу з основою (дно-плита або ламелі). Для таких ліжок з підйомним механізмом матрац купується окремо, під час експлуатації його можна перевертати, а за бажанням — легко замінити.
Другий тип — каркасні матраци, з’єднані з дерев’яною основою. Такі вироби, відповідно, не можуть бути різнобічними, їх не можна перевертати, через що вони швидше зношуються. Теоретично ремонт каркасних аксесуарів можливий, проте більшість користувачів і виробників рекомендують купити новий матрац, оскільки витрати за часом та фінансами будуть досить великі.
Чи можна замінити матрац для ліжка з підйомним механізмом власноруч? Такий ремонт передбачає повне розбирання аксесуара, заміну настильних плит, підкладки з ДСП, підтяжку або заміну продавлених пружин. Швидше за все, знадобиться оновлення єврокаркасу і однозначно — пошив нового чохла. Мало у кого знайдуться необхідні матеріали, інструменти, вміння, місце і час для подібних робіт.
Оптимальний варіант — повна заміна матраца, якщо м’яку частину можна легко відокремити від дерев’яної основи. В очищену дерев’яну рамку необхідно буде вкласти новий звичайний матрац і для надійності прикріпити його до каркаса за допомогою оббивної тканини та меблевого степлера. Головне — дуже точно зробити заміри, щоб обновка увійшла в раму впритул. Ідеально, якщо спальне місце стандартне — наприклад, 160×200 см — тоді у вас буде великий вибір.
Як вибрати матрац з підйомним механізмом і де його купити?
Постільні аксесуари і самі ліжка можна придбати в звичайних маркетах або через зручний каталог інтернет-магазину — наприклад, компанії МатраСон. Уважно вивчивши всі технічні характеристики моделі, зробивши виміри в приміщенні, де будуть стояти нові меблі, — ви знайдете оптимальний варіант ліжка.
Враховуйте, що підйомні механізми працюють або вертикально, або горизонтально. Залежно від цього розраховуйте вільне місце збоку ліжка або в ногах — щоб можна було підійти і скористатися підйомником.
Меблі із «вбудованим» матрацом мають досить переваг:
- ліжко та матрац ідеально співпадають за розмірами;
- такий набір зазвичай коштує дешевше, ніж товари окремо;
- містка ніша для білизни, завдяки чому ви зможете заощадити на інших меблях для спальні.
Недоліки каркасного матраца з дерев’яною основою:
- малий вибір моделей;
- немає можливості перевертати аксесуар;
- короткий термін служби;
- складний ремонт.
Більшість користувачів купують ліжко і матрац окремо — нехай такий варіант і дорожче, зате довше служить і зручніший в експлуатації.