Найкращі запити з теми:
- Чи можна прати ортопедичні матраци.
- Догляд за ортопедичним матрацом.
- Як усунути поверхневі плями.
- Як дезінфікувати матрац в домашніх умовах.
- Як почистити старий матрац.
Секрет ортопедичного матраца в тому, що його конструкція передбачає багатошаровий наповнювач, іноді разом з пишним пружинним блоком. Якісно почистити такий постільний аксесуар дуже складно, особливо якщо мова йде про застарілі або глибокі плями – наприклад, від пролитої рідини. Ускладнює завдання також незнімний чохол, тканина якого має чимало переваг, однак дуже погано піддається чищенню.
Чи можна прати ортопедичні матраци
Вартість професійних чисток досить висока, тому багато користувачів шукають спосіб позбутися від плям самостійно, в домашніх умовах. І якщо невеликі поверхневі забруднення можна усунути за допомогою м'якої губки і мильного розчину, то продезінфікувати матрац повністю, прибрати запах, що в'ївся, видалити «глибинний» бруд можна тільки з допомогою хорошого промивання.
Випрати самостійно можна тонкі безпружинні матраци, наповнювач яких повністю штучний. В ідеалі така чистка повинна бути дозволена виробником (зверніть увагу на ярлики вироба). Промивати виріб краще теплим душем, уникаючи сильного тертя, скручування, інших способів деформації. Сушити необхідно на відкритому повітрі, час від часу перевертаючи вологий блок.
Однак ортопедичні матраци – це, як правило, пишні і багатошарові аксесуари, філлер яких може мати натуральні компоненти, чутливі до вологи. Такі моделі необхідно здавати в хімчистку, надаючи чіткі дані про наповнювачі.
Переваги професійної хімчистки матраців:
- правильно підібрані миючі засоби (найчастіше зі знезаражувальними властивостями);
- швидке і якісне промивання спеціальною технікою, що дозволяє повністю видалити залишки хімзасобів;
- повноцінна просушка, яка не дозволяє волозі зруйнувати чутливі шари рослинних волокон.
Ще одна особливість хімчистки – використання засобів, які перешкоджають линяння (домашнє прання часто прозводить до того, що з'являються брудні розводи на чохлі матраца).
Догляд за ортопедичним матрацом
Підтримувати чистоту спального місця – природно для кожного з нас. Регулярна зміна постільної білизни дозволяє захистити матрац від більшості забруднень, проте далеко не завжди тонка тканина здатна стати надійною перешкодою. Рясне потовиділення, сніданки в ліжку, проблеми зі здоров'ям або спільний сон з немовлям – ось кілька ситуацій, в яких матрац брудниться більше звичайного.
Тому дорогі моделі виробники рекомендують відразу ж після покупки доповнювати якісним наматрацником. Тонкий захисний прошарок кріпиться до матраца (кутовими фіксаторами або по периметру), оберігаючи його від пилу, поту, жирових плям і навіть протікань, якщо ви вибрали вологонепроникну модель.
Наматрацник можна прати в домашній пральній машині при досить високих температурах, він швидко сохне, простий у використанні, і коштує набагато дешевше нового матраца, який вам доведеться купити, якщо в старому заведеться грибок, або він просто насититься неприємним запахом.
Деякі матраци не можна почистити, навіть вдавшись до допомоги професіоналів – як правило, мова йде про пишні багатошарові моделі, де використані шари наповнювача, що вимагають взаємовиключних миючих засобів.
Як усунути поверхневі плями
Видалення невеликих забруднень відбувається за тим же алгоритмом, що і очищення будь-якої іншої тканини. Більшу частину плям можна прибрати, або частково освітлити, відтерши м'якою губкою з мінімальною кількістю мильного розчину (не відбілювача). Головне ваше завдання – не допустити проникнення вологи всередину, тому не забудьте добре просушити волого місце. Якщо верхні шари наповнювача не надто делікатні – можна використовувати фен.
Ще один популярний спосіб видалення жирових плям і запаху – обробка содою, коли поверхня матраца посипається сухим порошком (через сито для кращого поширення), а потім змітається щіткою або забирається пилососом.
А від жовтих плям може врятувати газована вода — шиплячий напій активно вплине на засохлий бруд, прискорюючи його усунення.
Найкращий спосіб продовжити термін служби виробу – враховувати рекомендації виробника по догляду та чищення, в тому числі, регулярно перевертати аксесуар для рівномірного зносу.
Чим чистити матрац? Навряд чи вам попадуться в продажу спеціальні засоби для чищення саме матраців. Зазвичай виробники рекомендують користуватися делікатними засобами для виведення плям, пінистими мийними засобами, які можна придбати у відділах побутової хімії. Засоби для дезінфекції та відповідні захисні аксесуари можна знайти в спеціалізованих інтернет-магазинах, які співпрацюють з масажними і медичними кабінетами, тату-салонами і т.д.
Як дезінфікувати матрац в домашніх умовах
Дезінфекція — це не просто видалення пилу і плям. Така процедура спрямована на знищення вірусів, грибків, комах (наприклад, клопів), тому потребує серйозної обробки хімзасобами. Не рекомендовано користуватися самостійно приготованими розчинами на основі оцту, розчину аміаку і т.д., оскільки вони можуть елементарно зіпсувати наповнювач і навіть зашкодити вашому здоров’ю.
Оптимальним вибором стане замовлення послуг дезінфектора — професіонал швидко і акуратно проведе всі необхідні роботи, вкаже на необхідність і способи дезінфекції інших постільних речей, самого ліжка, м’яких меблів в кімнаті. Якщо немає можливості замовити послугу фахівця — купіть спецзасіб для дезінфекції в домашніх умовах. Краще, якщо він буде в формі спрею. Рідкі розчини розітріть тканинною серветкою, захистивши руки рукавичками. Обробіть обидві сторони матраца, торці, боки, особливу увагу приділіть канту чохла. Дайте висохнути або промийте матрац (миючим пилососом), якщо цього вимагає виробник хімзасобу. Сушити матрац краще на відкритому повітрі, додавши дезінфекцію сонячними променями.
Як почистити старий матрац Після тривалої експлуатації наповнювач міг розкришитися, тому для початку добре пройдіться пилососом по всій поверхні матраца. Усуньте поверхневі плями. Якщо у моделі знімний, але вже пошкоджений численними праннями чохол — можна спробувати замовити пошиття нового. А найкраще — скористайтеся щільним круговим наматрацником з бортами, який поверне аксесуару колишню красу і свіжість. Нас часто запитують про:
- Як правильно чистити диван вдома і чи потрібно його чистити самостійно? Можна і треба, адже це питання елементарної гігієни. Ось 5 порад, коли і як це зробити в домашніх умовах.
- Як почистити матрац пароочищувачем? Така обробка потребує великої обережності і рекомендована у виняткових випадках, оскільки може зашкодити делікатним наповнювачам. Скористайтеся підказками, щоб правильно почистити паром матрац або м’які меблі.
- Як можна вивести клопів з матраца? Ніхто не застрахований від цих шкідливих комах — їх можна занести додому елементарно на одязі. А ось впоратися зі шкідниками складно. Необхідно буде врахувати всі дрібні деталі, щоб не залишити ворогам навіть шансу на виживання.
- Чи можна прати матрац? Це крайня міра, заборонена багатьма виробниками. Зачасту користувачі проводять таку процедуру на свій страх і ризик. Ви можете видалити самостійно поверхневі плями, а більш серйозні роботи краще довірити професіоналам.