В описі складу багатьох пружинних матраців можна зустріти елемент під назвою «єврокаркас». Таке доповнення суттєво впливає на термін служби виробу і комфорт користувача, тому заслуговує на пильну увагу.
Які ж особливості м’якого європейського каркаса і чому він є не у всіх матрацах? Чи можна визначити, наскільки якісно цей елемент встановлений у виробі? Це той момент, коли багато що залежить від уважності покупця.
Навіщо потрібен єврокаркас
Жорсткий пружинний блок матраца закривається зверху і знизу щільними прошарками, які захищають м’які шари наповнювача від продавлювання і дарують користувачеві бажаний комфорт. А ось для того, щоб закрити пружини з боків, по периметру встановлюють вертикально блоки з пружного пінополіуретану — це доповнення і називається європейський каркас (єврокаркас).
Які функції виконує єврокаркас:
- сприяє формостійкості матраца;
- збільшує жорсткість, зносостійкість краю виробу, який зазвичай одним із перших виходить з ладу;
- знижує шум пружин;
- захищає наповнювачі від пилу і вологи.
Єврокаркас встановлюють в пружинних моделях незалежно від типу використовуваного блоку, він може як поєднуватися з посиленою рамкою, так і працювати самостійно. З недоліків можна назвати погіршення вентиляції матраца — піна погано пропускає вологу і тепло, а значить, перевагу варто віддавати моделям, які додатково забезпечені бічними аераторами.
Варто зазначити, що, незважаючи на всі переваги м’якого каркаса, далеко не всі виробники використовують його в своїх матрацах. Вироби без такого доповнення менш комфортні у використанні і швидше деформуються, навіть якщо оснащені по периметру металевою рамкою. Тому уважно вивчіть склад аксесуара перед покупкою, особливо якщо ви часто сидите на краю ліжка, навантажуючи кромку.
З чого виготовляють єврокаркас
М’які, але зносостійкі блоки створюють зі спеціального щільного пінополіуретану, товщина котрого становить не менше 6-7 см. Більш тонкі варіанти (меблевий ППУ) швидко втратять форму і перестануть виконувати своє завдання.
Найнадійнішою вважається конструкція, в якій всі елементи щільно упаковані і скріплені між собою. Зазвичай для фіксації використовується спеціальний екологічно чистий клей. Такий матрац довго служить (5-7 років залежно від наповнювача) і забезпечує здорові умови для відпочинку. Хороший приклад — матраци Аскона, в яких використано нешкідливий клей-розплав.
Якщо ж в моделі пружинний блок і єврокаркас розташовані досить вільно — можливі внутрішні зміщення. Особливо це стосується виробів з незалежним пружинним блоком Pocket spring, де пружини доволі рухливі — така «гармошка» може як розтягуватися, так і ущільнюватися. У результаті такого зміщення між пружинним блоком і єврокаркасом утворюється порожнеча. Під тиском матрац починає деформуватися, створюються вм’ятини, сплющується крайка виробу.
Як визначити надійність єврокаркасу
Найкращим варіантом буде вибір матраца зі знімним чохлом, щоб ви змогли самостійно переконатися у правильній товщині блоків ППУ і принципі їх фіксації. Якщо футляр можна розстебнути — спробуйте продавити наповнювач вздовж кромки матраца, зрушити всередині пружинний блок і перевірити, чи немає зазору між ним і єврокаркасом. Шукайте реальні відгуки покупців — на форумах різного типу, вибирайте авторитетні бренди, які вже не один рік підтверджують високу якість свого товару.
Які бренди використовують єврокаркас у своїх виробах
Багато вітчизняних, а також іноземних виробників уже усвідомили перевагу м’якого борту і не економлять на єврокаркасі. Покращені моделі матраців ви зможете знайти в асортименті таких брендів: Матролюкс, Sleep&fly, Com-For, Сонлайн, Сончік, Латона.
Єврокаркас є далеко не найголовнішою частиною матраца, проте здатний чинити серйозний вплив на термін служби виробу. Тому якщо вам підходять кілька варіантів і складно вибрати — віддайте перевагу моделі з ущільненим бортом та аераторами.