Велику частину життя люди, наскільки активними б вони не були, проводять уві сні або пасивному відпочинку. А значить, важливе значення для здоров'я має рівень облаштованості спального місця і його ортопедичні якості. Вважається, що найбільш правильну підтримку хребту надають саме жорсткі матраци.
Особливості та види жорстких матраців
В залежності від щільності виробів виділяють три основних типи:
- м'який;
- напівтвердий;
- жорсткий.
Напівжорсткий – найбільш популярний варіант, оскільки вдало поєднує в собі комфорт і анатомічний ефект. М'які вироби підійдуть худорлявим або літнім людям.
А ось жорсткі матраци, хоч і не користуються особливим попитом серед покупців, тим не менш, залишаються головною рекомендацією лікарів, якщо ви всерйоз дбаєте про своє здоров'я. Рівна пружна поверхня забезпечить правильне положення хребта, не допустить порушення кровотоку або передавлювання, завдяки чому піде напруга м'язів і ви зможете по-справжньому відпочити. Не варто забувати і про вентиляцію спального місця – недарма в двосторонніх матрацах з ефектом «зима-літо» саме літню сторону роблять більш жорсткою – так збільшується відсоток вологовідведення, формується відчуття прохолоди і свіжості.
На перший погляд, секрет ортопедичних виробів простий, однак далеко не всі з них зберігають достатню рівність і щільність – неякісна продукція швидко втрачає корисні властивості, деформується.
Як правильно вибрати жорсткий матрац
- Розмір матраца повинен бути таким, щоб залишалося по 10 см вільного місця до краю від голови і ступнів. В інтернет-магазині Matrason ви зможете придбати вподобану вам модель в потрібному розмірі, вибравши зі стандартних варіантів або замовивши індивідуальне виготовлення.
- Жорсткий матрац може бути пружинним або безпружинним – тут ви робите вибір за власними уподобаннями. Для односпальних ліжок рекомендують безпружинні моделі.
- Виробники пропонують продукцію кількох ступенів жорсткості (позначка, як правило, є в описі моделі), а значить, навіть серед жорстких матраців ви зможете підібрати більш м'яку або більш щільну модель.
- Вироби з наповнювачем «меморі» більше підійдуть людям, сон яких рівний і спокійний. Тим же, хто часто перевертається, краще використовувати моделі з простою рівною поверхнею – наприклад, кокосовою койрою.
- Пишність блоку не пов'язана з його жорсткістю, оскільки за цей параметр відповідає наповнювач (або комбінація з декількох різних шарів). Тому жорсткий матрац може бути як товстим, так і тонким – головне, щоб він підійшов до вашої ліжка, особливо, якщо в ньомує бортики.
- У якості наповнювача можуть бути використані як натуральні, так і штучні компоненти, що важливо для алергіків.
- Двоспальні моделі можуть істотно знизити свої ортопедичні якості, якщо різниця у вазі подружжя перевищує 30 кг. У такому випадку варто скористатися матрацом з незалежним пружинним блоком. Існують також моделі, де у кожної половини свій тип наповнювача і жорсткості.
- Використовуючи наматрацник, не забувайте про те, що досить щільні моделі можуть впливати на ступінь жорсткості самого матраца.
Якщо ви вперше купуєте жорсткий матрац – пам'ятайте, що, швидше за все, вам знадобиться період звикання, особливо якщо до цього ви спали на м'якому, і хребет звик до неправильного положення. Однак якщо через місяць-два вас не покидають неприємні відчуття або навіть з'являються болі в спині, шийному відділі – вам однозначно слід задуматися про зміну постільних аксесуарів.
Пам'ятайте також, що жорсткі матраци не рекомендують літнім людям, особливо жінкам. І навпаки – за словами лікарів, чим менший вік, тим жорсткішим повинен бути матрац. Саме тому їх рекомендують дітям, у яких хребет ще не завершив повну стадію формування.