Розкладні меблі — справжня знахідка для невеликих квартир або будинків, оскільки вони допомагають максимально вигідно використовувати житловий простір. Зручність та міцність виробу залежить від типу розкладного механізму, тому до покупки необхідно визначити головне — як часто ви трансформуватимете диван?
Диван-ліжко: що це та навіщо використовується?
Трансформери поєднують у собі 2 і більше предмети меблів, дозволяючи не захаращувати житло зайвими речами. Найпопулярніший тип трансформерів — це диван, усередині якого захований розкладний блок зі спальним місцем. Такі меблі здатні замінити звичайне ліжко і можуть використовуватися як зрідка, так і на регулярній основі.
Виробники пропонують кілька варіантів розкладних механізмів, що відрізняються принципом роботи, формою, каркасом, зносостійкістю, ціною.
Форма. Дивани бувають прямі, кутові, модульні. Прямі вироби займають менше місця, кутові дозволяють «захопити» непопулярний кутовий простір, модульні рідко бувають розкладними.
Сторони трансформації. Розкладний блок може бути поздовжнім або поперечним.
Види механізмів розкладання для диванів
У світі є кілька десятків механізмів, і виробники продовжують удосконалювати свої винаходи. Спальний блок може висуватися, розкладатися, викочуватися, повертатися. Але загалом вироби можна розділити на 2 категорії:
- для регулярного сну: книжка, єврокнижка, акордеон, дельфін, пума, пантограф, поворотний;
- тимчасовий, «гостьовий» варіант: вера, седафлекс, який ще називають французькою розкладушкою.
І переваги, і недоліки виробів залежать від моделі, конструкції, наповнювача, а також умов, в яких будуть використовуватися меблі. Те, що для одних користувачів мінус, для інших може бути неважливим. Тому, вивчаючи характеристики товару та відгуки інших покупців, насамперед «приміряйте» меблі під себе.
Переваги диван ліжок для сну:
- компактність;
- багатофункціональність — можливість облаштувати місце для відпочинку вдень (диван) та вночі (ліжко);
- ціна нижча, ніж у 2-х різних предметів меблів.
Багато моделей під сидіннями також мають вбудовані ніші, в яких вдень можна заховати постільну білизну, подушки, ковдри.
Недоліки диван ліжок:
- низькі ортопедичні та анатомічні якості матраца;
- наявність проміжків між м’якими блоками;
- прискорене забруднення (якщо меблі використовуються цілодобово);
- необхідність постійно трансформувати меблі, щоб облаштувати необхідний варіант, що особливо незручно, якщо користувач має проблеми з опорно-руховим апаратом.
Як вибрати диван ліжко для спальні:
- визначте, як часто використовуватиметься диван (меблі на кожен день або гостьовий тип), відповідно виберіть механізм (міцний, розрахований на багаторазові навантаження або полегшений варіант);
- розрахуйте місце встановлення, щоб розкладений блок не перекривав проходи, доступ до інших меблів. Деякі моделі (наприклад, книжку) не можна встановлювати впритул до стіни, інакше не вдасться трансформувати диван;
- дізнайтеся товщину матраца (вироби до 10-12 см — не підійдуть для постійного сну. Якщо товщина не вказана — враховуйте, що чим більше складань, тим тонший матрац);
- подумайте над розміром (габарити спального місця — це внутрішній периметр, а не повноцінний розмір дивана);
- виберіть хороший матеріал оббивки (колір, щільність, особливості догляду — останнє особливо важливо, якщо диван буде використовуватися часто і для відпочинку, і для сну. Білих тканин у даному випадку варто уникати. Для спрощення гігієни під час сну варто скористатися якісним наматрацником, який захистить м’які блоки від просочення потовими випарами);
- підберіть модель з металокаркасом, якщо плануються підвищені навантаження (наприклад, у користувача надмірна вага).
Топ-моделі від українських виробників: Диван кутовий Бостон 1, Диван Комбі 2, Диван Прайм.
Як регулювати жорсткість спального місця на дивані?
Найчастіше меблі такого типу мають середній рівень жорсткості — орієнтований на більшість користувачів. Зробити диван м’якшим або жорсткішим можна за допомогою тонкого матраца — топпера — котрий укладається поверх м’яких блоків. Аксесуар допоможе заодно вирівняти спальне місце, приховавши зазори між блоками. Мінус такого рішення: топпер необхідно буде кудись ховати вдень.
Дивани-трансформери створюють і для дорослих, і для дітей — це зручні, красиві сучасні меблі, які забезпечать вам бажаний комфорт вдень і вночі, а при належному догляді прослужать багато років.