Що таке меблевий щит і чим він відрізняється від масиву?
Що таке меблевий буковий щит і чим він відрізняється від масиву?
Які його переваги та недоліки?
Багато людей помилково приймають буковий щит за відходи деревного виробництва або за пресоване дерево. Це відбувається через нестачу інформації, яку ми вирішили заповнити. Меблевий буковий щит - це якісний, зносостійкий матеріал, який має гарну природну текстуру різних відтінків. При цьому його ціна така ж невелика, як у хвойних порід дерев, деревина яких м'яка і суттєво поступається буку за своїми фізичними властивостями. Існує шкала щільності деревини Бріннеля. За даними шкали щільності видно, що бук дуже щільна порода, рівна буку, і поступається тільки ясену. Щільність бука і дуба рівні 3,7-3,8 кг/см², ясена - 4,1 кг/см². Ці породи є дуже цінними і міцними. Мало хто знає, що дуб відноситься до сімейства букових, що робить ці два дерева близькими родичами.
Деревина бука відрізняється довговічністю і зносостійкістю, вона стійка до різних атмосферних впливів, і прекрасно підходить для виробництва меблів, різних внутрішніх і зовнішніх деталей, сходів, дверей і фасадів. Крім того, її красива текстура викликає естетичне задоволення - такі дерев'яні ліжка, шафи, комоди практично не вимагають додаткового декору.
Меблевий щит має, відповідно, більш низьку ціну, ніж цільна деревина. Однак сучасна інноваційна технологія виробництва робить буковий щит набагато більш стійким до всіляких негативних впливів. На сьогоднішній день в Україні жодна меблева фабрика не використовує для виробництва цільну деревину бука або дуба. При всій своїй щільності і зносостійкості деревина реагує на перепади вологості і температури, і залишається можливість деформації виробу, воно може покоробитись і втратити свою форму. Технологія виробництва букового щита (масиву) оберігає вироби від таких проблем. Виробництво щита проходить наступні етапи:
- обрізна дошка піддається сушінню, вологість приводиться до чітко визначеного відсотку і знімається напруга;
- далі дошки калібрують;
- дошки торцюють на заготовки необхідної довжини;
- на заготовках нарізають шипи для зрощування, і покривають їх спеціальним клеєм;
- ламелі калібрують для отримання точних форм і ідеально рівних поверхонь;
- в спеціальних сушильних камерах під впливом тиску відбувається склеювання-зрощування деталей в щит по ширині. Далі отримують потрібні форми і шліфують поверхні.
Щит тонується в необхідні відтінки. Поняття "щит" використовується для деревини бука, склеєно-зрощених під високим тиском невеликих елементів по ширині і по довжині. У цьому він відрізняється від масиву, склеєне-зрощеного тільки по ширині максимально подібних по відтінку планок.
Масив не є цілісною деревиною, як багато хто помилково вважає. Щит за своїм зовнішнім виглядом нагадує паркет з елементами різних відтінків і структури. З щита виготовляють оригінальні предмети меблів, що володіють яскравими декоративними якостями. Отже, до переваг букового щита можна віднести його відмінні фізичні та декоративні якості - будучи природним матеріалом, щит досить бюджетний при чудовій якості. До недоліків можна віднести хіба що вміст різних кольорів і структур в одному елементі меблів. Але це стосується виробів з тонуванням в природні відтінки, і багато хто вважає це красивим і стильним. Наш магазин пропонує вашій увазі безліч оригінальних виробів з щита і масиву бука, дерев'яні ліжка за цілком бюджетними цінами. Бажаємо вам приємних покупок!