Одне з найбільш зручних і практичних нововведень в сучасних багатошарових матрацах – ефект «зима-літо», який гарантує комфортні умови під час сну, незалежно від кліматичних умов. Принцип роботи двосторонніх виробів досить простий, завдяки чому він стає все більш популярним.
Для чого потрібен ефект «зима-літо» в матрацах
Головна особливість таких матраців – багатошаровість, оскільки саме різні складові забезпечують можливість пристосуватися до сезонних змін. Найбільш часто використовувані матеріали – натуральна вовна і бавовна, які проходять сучасну антиалергенну і антибактеріальну обробку, завдяки чому їх рекомендують як для дорослих, так і для дитячих постільних речей.
Що ж таке ефект «зима-літо»? Це можливість виробу створювати для вас комфортні умови в холодну або спекотну пору року завдяки посиленій вентиляції, здатності утримувати тепло або вбирати вологу.
Вовна давно відома своєю особливістю акумулювати тепло - це один з найпопулярніших матеріалів для виготовлення зимових речей. Однак мало хто знає, що вовна, маючи природний віск, також добре вентилює вологу, що важливо для підтримки правильного мікроклімату ліжку. Не можна також ігнорувати лікувальні властивості овечої або верблюжої вовни – такі вироби, наприклад, рекомендовані людям з хворими суглобами або хребтом.
Бавовна – матеріал, який найкраще вбирає вологу, легко сохне і приємний тактильно. М'які волокна пресуються в рівний щільний шар, завдяки чому посилюється можливість вентиляції, що забезпечить відчуття прохолоди і свіжості в спеку. Якщо ви віддаєте перевагу саме такій поверхні – зверніть увагу на жорсткі матраци.
Іноді бавовну замінюють бамбуковими волокнами – цей природний матеріал має чудові антибактеріальні властивості і теж добре «дихає».
Як визначити, яка сторона матраца з ефектом «зима-літо» повинна бути використана зараз? Зазвичай виробник залишає мітки (пришиті етикетки) з простими графічними символами, зрозумілими носіям різних мов. Так, наприклад, в зимову пору виріб повинен бути повернуто вгору «сніжинкою», а влітку нагорі буде сторона, позначена «сонечком». Відповідно, вам доведеться перевертати матрац двічі на рік, завдяки чому тільки подовжиться термін його служби, адже виробники рекомендують міняти час від часу сторони матраца, щоб уникнути продавлювання.
Поради щодо вибору матраца з ефектом «зима-літо»
- матрац може бути пружинним або безпружинні, головне в даному випадку – наявність шарів бавовни і вовни;
- якщо для вас важлива жорсткість – вибирайте виріб, в першу чергу, за цим параметром, оскільки ефект «зима-літо» може бути присутнім в різних матрацах;
- двосторонній матрац повинен мати колірні маркери або етикетки, які допоможуть розібратися, де зимова, а де літня сторона. Якщо позначення відсутні – орієнтуйтеся на щільність верхнього шару: бавовна більш жорстка, вовна – м'якша.
- пам'ятайте, що більш слабкий ефект може також забезпечувати чохол матраца, в складі якого є мультипористі багатосекційні силіконові волокна – вони добре утримують тепло і виводять вологу;
- підбираючи наматрацник, подбайте про те, щоб він не звів до нуля зимово-літній ефект.
Шари бавовни і вовни часто використовують в матрацах з ортопедичним ефектом. У поєднанні з іншими наповнювачами або пружинним блоком, вони забезпечують анатомічно правильну підтримку тіла, завдяки чому ваш сон буде дійсно здоровим. В інтернет-магазині Matrason – великий вибір моделей з різними комбінаціями наповнювача – а значить, ви зможете підібрати вироби для кожного члена сім'ї, враховуючи індивідуальні особливості і переваги.