Сьогодні в каталогах більшості меблевих магазинів можна зустріти розділ під назвою «корпусні меблі» (іноді їх ще називають «модульні»). Цей незвичайний конструктор для дорослих – зручна можливість обставити будинок або офіс на власний розсуд, купивши тільки необхідні вам складові.
Переваги корпусних меблів
Особливість корпусних меблів, в першу чергу, в тому, що вони збираються на твердій основі – корпусі, що і стало причиною назви. Варіанти складання строго індивідуальні, оскільки покупцеві пропонується вибір з цілого меблевого «конструктора» - і кожен зможе створити «стінку» або «куточок» з урахуванням особистих переваг і планування житла. Фактично ви купуєте гарнітур тільки з необхідних вам елементів.
Корпусні меблі – це шафи, полиці, столи, стелажі, комоди та ін. Крісла, пуфи або дивани, навіть якщо вони складаються з декількох частин, відносяться до м'яких меблів, оскільки не передбачають складання на каркасі. Хоча і тут існують габаритні моделі – наприклад, кутові дивани, які завдяки вбудованому коробу, широким підлокітникам-полицям і розкладному спальному блоку можуть замінювати більшу частину меблів в кімнаті.
Вагомим плюсом корпусних меблів вважається також їх мобільність – при необхідності ви зможете розібрати конструкцію, змінивши розташування складових або доповнивши комбінацію новими елементами. Саме тому корпусні меблі часто купують новосели або молоді сім'ї – так завжди можна перепланувати інтер'єр або з часом розширити функціонал дитячої. Зручна вона і для офісу – кожному працівникові ви зможете створити індивідуальне робоче місце, не порушуючи при цьому загальний стиль інтер'єру.
Скільки важать корпусні меблі? Залежить від матеріалу та кількості використовуваних елементів, однак варто розуміти, що це ті ж звичні шафи або столи, а значить критичної різниці зі звичайним гарнітуром немає. Найчастіше виробник вказує в описі вагу кожного елемента, завдяки чому ви зможете самостійно розрахувати вагу необхідного вам набору.
Ідеальним доповненням корпусних або вбудованих меблів є м'які предмети інтер'єру – ліжка, дивани, крісла, які можна придбати в інтернет-магазині МатраСон. Детальні технічні характеристики дозволять вам вдало скомбінувати елементи в єдину картину, враховуючи габарити, колір і стиль компонентів.
Поради щодо вибору корпусних меблів
- У першу чергу варто звернути увагу на якість матеріалу – зазвичай в якості основи йде цільне дерево або ДСП (найчастіше, ламінована плита). Відповідною буде різниця в якості і ціні.
- Найбільш вразливе місце ДСП – відкритий зріз, через який плита може насичуватися вологою. Зверніть увагу, наскільки якісно закрита кромка і які матеріали при цьому були використані. Найбільш дешевою і недовговічною вважається меламінова кромка, більш практичною – ПВХ.
- Небажано міняти місцями підлогові і підвісні шафи – враховуйте це ще на етапі вибору нових меблів.
- Продумуючи поєднання елементів, зверніть увагу на дверцята шухляд і шаф - чи не будуть вони блокувати доступ до інших меблів. Це особливо актуально, якщо ви облаштовуєте кутову частину житла.
- Різноплановість конструкцій не повинна впливати на загальний стиль. Тому дотримуйтеся рекомендацій виробника – зазвичай елементи одного набору пропонуються в якості доповнення один до одного. Скориставшись цією пропозицією, ви зможете створити не тільки зручний, але і естетично приємний варіант інтер'єру.
Як виглядають корпусні меблі? Кожен покупець відповість на це питання по-різному, оскільки у кожного свої розуміння про практичність і затишку, а меблевий конструктор дає можливість втілити ці мрії в життя. Зробіть і ви зручнішою квартиру, будинок або офіс за допомогою красивих і довговічних корпусних меблів.