- Регулярне прибирання – не варто допускати сильні забруднення і накопичень пилу, набагато простіше протирати меблі щодня.
- Використання засобів по догляду, які не містять спирту – його вплив сприяє потьмянінню поверхні.
- Протирати меблі слід м'якою тканиною – для цього підійдуть: замша, вовна, сукно, фланель, фетр.
- Делікатний температурний режим - не варто розміщувати такі предмети інтер'єру поблизу опалювальних приладів або ставити на поверхню гарячі предмети.
- Меблі не повинні потрапляти в зону прямого сонячного світла, інакше глянсовий блиск може потьмяніти.
- Вплив вологи згубний для дерева взагалі, а особливо для лакованих і полірованих виробів: матеріал може деформуватися, а лак – потріскатися.
Найкращі запити з теми:
- категорії: матраци на диван, матраци в Києві, дитячі матраци, матраци Велам.
- товари: Букові ламелі, Матрац Велам Топаз, Комод з дзеркалом Embawood Елізабет, Комод ТИС.
- Як доглядати за полірованими меблями
- Як почистити поліровані меблі
- Як прибрати плями з меблів
- Чим відмити поліровані меблі
Поліровані меблі завжди в моді – вони мають презентабельний вигляд і є прикрасою інтер'єру. Але при цьому глянсова поверхня більш примхлива – на ній моментально з'являються плями навіть від легкого дотику. Всупереч існуючій думці, очистити поліровані вироби не так складно - для цього потрібно засвоїти кілька нехитрих правил.
Як доглядати за полірованими меблями – 6 порад від фахівців Matrason
Глянсові поверхні відрізняються від матових тим, що:
- сильніше притягують пил;
- більше схильні до забруднень;
- уразливі до механічних пошкоджень – при необережному поводженні на меблях з'являються подряпини і тріщини.
Поліровані вироби надовго збережуть первозданний вигляд, якщо доглядати за ними належним чином.
Як краще чистити поліровані меблі
Для чищення використовують спеціальні засоби по догляду за глянсовими поверхнями: спеціальні поліролі, полірувальні пасти для відновлення блиску, спреї. Засіб наносять на серветку, рівномірно розподіляють по поверхні, а через деякий час протирають начисто до блиску.
Надмірному осадження пилу перешкоджає використання антистатика, який створює на меблях невидимий захисний шар.
Для прибирання краще користуватися м'якою сухою ганчіркою або серветками зі спеціальним просоченням, які легко збирають пил і підсилюють глянсовий ефект.
Як чистити меблі, якщо у вас не виявилося фабричних засобів? Дуже просто – використовувати те, що є в кожному будинку:
- рослинні олії (оливкова, рицинова, лляна, реп'яхова);
- оцет;
- чайна заварка;
- борошно;
- пиво;
- шампунь;
- сіль;
- молоко.
Олія поновить блиск полірування, чайна заварка або суміш пива з воском впораються з плямами і іншими забрудненнями, а мука може увібрати в себе зайву вологу.
Як видалити плями з полірованих меблів
Для видалення плям використовують всі ті ж поліролі або спеціальні засоби для виведення плям для полірованих виробів. Якщо ж таких немає під рукою, цілком можна обійтися засобами, приготованими в домашніх умовах.
Жирні плями – на допомогу прийде чайна заварка, рослинна олія, теплий розчин пива з воском і цукром в співвідношенні (200 мл пива, по 20 г воску і цукру).
Плями від води з комода або столу нескладно прибрати за допомогою борошна – ним потрібно посипати поверхню, а потім протерти змоченим в рослинній олії тампоном.
З білими слідами від гарячого посуду можна впоратися, змастивши їх вазеліном або сумішшю рослинного масла і кухонної солі, а через кілька годин протерти поверхню сухою ганчіркою.
Щоб прибрати залишки воску, слід обережно зняти їх лезом ножа, попередньо прогрітим в гарячій воді, а саму пляму протерти бензином і потім – чистою серветкою.
Чим краще відмити поліровані меблі
Якщо сухого прибирання недостатньо, вироби можна вимити, скориставшись домашніми засобами:
- суміш винного оцту і оливкового масла (50х50) – серветку змочують в рідині, протирають меблі і полірують насухо;
- пиво з шматочкамиом воску – інгредієнти потрібно закип'ятити, остудити, протерти поверхню і відполірувати м'якою тканиною;
- впоратися з пилом допоможе розчин води, шампуню і антистатичний (співвідношення 8/1/1), яким періодично можна протирати меблі.
Нас часто запитують про:
- Як вибрати поліровані меблі? Звертайте увагу на якість обробки дерева, наявність цікавого візерунка волокон і цілісність лаку. Поліровані меблі дуже красиві і стануть справжньою «родзинкою» вашої вітальні або кабінету.
- Чим натерти поліровані меблі? Для обробки полірованих меблів краще використовувати спеціальні засоби (поліролі, пасти, спреї, серветки з просоченням), котрі можна придбати як в спеціалізованих магазинах, так і відділах деяких супермаркетів.
- Де поставити поліровані меблі? Уникайте місць поруч з опалювальними приладами, під прямими сонячними променями, а також в приміщеннях з підвищеною вологістю. Не розміщуйте меблі в прохідному місці.