При правильному розташуванні шафа може стати не тільки зручним вмістилищем для ваших речей, але і яскравою прикрасою кімнати, або ж – непомітним доповненням, що нагадує стіну. Як же вибрати і поставити шафу так, щоб вона займала мінімум корисного місця і служила гармонійним доповненням інтер'єру?
Види шаф і їх особливості
Знайомий усім з дитинства варіант «стінки», яка займала чималу частину простору в залі, залишається затребуваним і сьогодні. В першу чергу, він зручний тим, що дозволяє зберігати безліч різноманітних речей в одній кімнаті, звільняючи простір в спальнях. До того ж, будучи правильно оформленою, шафа-стінка може візуально займати менше місця, і навіть висвітлити темну кімнату (наприклад, якщо для лицьових панелей будуть використані світлі матеріали або дзеркала).
Такі шафи трохи змінили свій зовнішній вигляд і кольори, проте зберегли строгі форми. На противагу їм можна згадати про старовинні моделі – шафи з різьбленням, гнутими ніжками, інкрустацією. Ретро-предмети не варто ховати – сьогодні вони повернулися в моду і безперечно повинні стати прикрасою кімнати. Невелика світла шафа сподобається жінкам, а масивні темні варіанти по достоїнству оцінять чоловіки.
Корпусні (модульні) меблі передбачає складання на жорсткому каркасі, де всі елементи міцно з'єднані між собою. Тому шафи можуть комбінуватися з іншими елементами в довільному порядку. Який варіант вибрати – залежить від вас і особливостей планування житла. Головне, щоб була дотримана техніка безпеки і ви не порушували колірну гамму.
Якщо меблі для спальні передбачають зберігання одягу і в основному досить прості, то варіанти для вітальні вже розраховані на те, що в складі буде бар, полиці для посуду, невелика вітрина для сувенірів та ін. Корисним також буде відділення для вбудованої техніки – наприклад, телевізора. Дизайн шафи більш складний, передбачає яскраві кольори, завдяки чому меблі стають прикрасою кімнати. Бажано, щоб основні кольори гармоніювали з іншими меблями у вітальні – кріслами, столом, диваном.
Способи розташування шаф в кімнаті
Правильно розташувавши меблі, можна отримати подвійну вигоду – оскільки такий габаритний предмет буде не тільки зберігати ваші речі, а й підкреслювати достоїнства кімнати, а також приховувати недоліки.
-
Шафа-стіна
В цьому випадку вам підійдуть габаритні моделі з хорошими антресолями. Шафа займає простір уздовж однієї стіни, повністю замінюючи її, тому лицьова частина, як правило, оформляється в кольорах, схожих з шпалерами. Або ж навпаки – ви можете зіграти на контрасті, використовуючи протилежний колір, фотошпалери, ростові дзеркала.
Досить часто сьогодні саме шафа-купе стає уздовж стіни, оскільки габаритним моделям (особливо тридверним) потрібно багато простору.
-
Шафа з альковом
Передбачає наявність ніші, де зазвичай розміщують полиці, невеликий столик, розкладний диван. Таким чином звільняється чимало корисного простору, а необхідні предмети (наприклад, колекція улюблених книг) – завжди під рукою.
-
Окрема гардеробна
Якщо речей багато, а кімната велика – ви цілком можете не захаращувати її меблями, а влаштувати окрему гардеробну. Невелика кімната з зручними полицями і ящиками різних розмірів допоможе вам акуратно розсортувати одяг і взуття, упакувати сезонні предмети на зберігання і зручно розвісити щоденні наряди.
-
Практична ширма
Етажерка, стелаж або шафа можуть також використовуватися в якості перегородки, відокремлюючи зону комфорту. Цей варіант зручний як для просторих приміщень, так і малогабаритних вітальнях, коли з однієї кімнати потрібно «вичавити максимум».
-
Кутова шафа
Меблі часто розміщують в рідко використовуваних місця – нішах або кутках. Ніші зазвичай зустрічаються в старих будинках, і меблі для них, швидше за все, доведеться робити на замовлення, щоб вгадати з розміром. Кутовий варіант підійде для будь-якої кімнати – варто тільки продумати зручність її відкривання, щоб дверцята не чіпляли інші меблі.
У великому каталозі інтернет-магазину Matrason ви завжди зможете знайти оригінальну шафу для вітальні, великий сімейний гардероб, яскраві моделі для дитячої. Оновіть свій будинок практично і стильно.