Нові меблі – досить дороге задоволення, і по кишені далеко не всім. До того ж, у вашому будинку напевно знайдуться старовинні або просто улюблені предмети інтер'єру, які з часом втратили свій блиск, однак викинути рука не піднімається. Більшу частину цих виробів цілком можна облагородити в домашніх умовах.
Спосіб №1. Прибираємо подряпини професійними засобами
В більшості меблевих салонів або навіть відділів з продажу побутової хімії можна знайти різні поліролі для дерев'яних меблів, які повернуть колишній блиск і допоможуть замаскувати невеликі подряпини на гладкій поверхні.
Більш серйозні пошкодження видаляють спеціальним меблевим воском відповідного відтінку. Розм'якшена субстанція наноситься на заздалегідь очищену і знежирену проблемну ділянку.
Добре втирайте віск тканиною (без ворсу) і залиште на 15-20 хвилин (зазвичай необхідний час вказано на етикетці виробником). Потім обережно видаліть надлишки серветкою і заполіруйте. Хороше полірування дає глянсовий ефект, більш слабке – забезпечить матову поверхню.
Ще один спеціальний засіб – меблевий штрих, за допомогою якого можна тонувати глибокі подряпини.
Спосіб №2. Фарбуємо дрібні подряпини меблів
Більшість подряпин помітні, в першу чергу, саме завдяки різниці кольору – світлі борозенки на шафі, тумбочці, стільниці добре помітні навіть здалеку, особливо на темній поверхні. Тому, в першу чергу, пошкодження фарбують. Для цього, в залежності від наявності підручних засобів і необхідного відтінку, використовують йод, машинне масло, чайну заварку, морилку або звичайні маркери.
Акуратно нанесіть фарбу звичайною вушною паличкою, дайте ввібратися, заполіруйте м'якою тканиною.
Будь-який засіб потрібно випробовувати спочатку на непримітній ділянці, вибираючи дрібні подряпини. І лише потім переходити на центральну частину виробу.
Спосіб №3. Використовуємо вологу і жир
Один з найбільш популярних методів боротьби з подряпинами – використання жирних субстанцій. Для дрібних пошкоджень підійде звичайний волоський горіх – натріть борозенку його сирою серцевиною. Всмоктавшись, горіхове масло трохи забарвить пошкодження і додасть глянцю.
Чим прибрати глибокі тріщини? Тут рекомендують майонез. Густий і жирний соус, проникнувши всередину пошкодження, насичує деревину вологою, внаслідок чого краї тріщини набухають і вона «затягується».
Спосіб №4. Облагороджуємо оббивку
Не тільки дерев'яні частини меблів страждають від випадкових пошкоджень, або «набігів» домашніх тварин. Тканинна або шкіряна частина ще більш вразлива, а значить, потребує окремої уваги.
Пошкоджену оббивку з тканини можна врятувати частковим ремонтом, використовуючи заплатки схожого або навпаки – контрастного кольору. В особливо важких випадках доведеться повністю перетягнути диван або крісло.
Як виправити ушкодження шкіряної оббивки? Її ремонтують залежно від типу і натуральності матеріалу, а також глибини пошкодження. Невеликі подряпини на глянцевій шкірі можна заполірувати оливковою олією або ланоліновим кремом. Сильно пігментовану шкіру обробіть взуттєвим кремом відповідного кольору.
Глибокі подряпини на глянцевій шкірі допоможе приховати спеціальний заповнювач для тріщин.
Спосіб №5. Звертаємося до фахівців
Чим дорожча і делікатніша оббивка або каркас – тим складнішим і відповідальнішим буде ремонт. Старовинні, а особливо лаковані меблі краще буде все-таки довірити професіоналам. Їм же передоручити роботу над глибокими подряпинами замші або іншого чутливого матеріалу.
Чим раніше ви почнете ремонт – тим менше доведеться докласти зусиль для усунення пошкоджень, оскільки з часом вони тільки збільшаться, і постане питання про нові меблі.
В інтернет-магазині Matrason ви зможете придбати нові предмети інтер'єру, які прикрасять ваш будинок або офіс. Власникам домашніх тварин при виборі м'яких меблів рекомендуємо звернути увагу на оббивку « антикіготь», яку можна замовити окремо, скориставшись каталогом виробника.
Забезпечте своїм меблям довге життя!