Натуральна вовна — матеріал, яким людство користується не одну сотню років і цінує за відмінні зігрівальні властивості. Вірогідно, у вашому дитинстві також була тонка і м’яка вовняна ковдрочка — якщо не вдома, то в дитячому садку. Її легко прати, вона не придавлює і добре вентилюється.
Натуральна вовна не тільки відмінно зігріває, але й дуже добре абсорбує — вона здатна швидко і якісно всотати вологу (до третини своєї ваги), створюючи ефект «сухого тепла». У результаті користувач отримує комфортну постіль, яка не парить, оскільки зайва волога швидко вбирається, а потім випаровується природним шляхом. Саме тому вовняні ковдри насамперед рекомендовані дітям і літнім людям, у яких не збалансована терморегуляція організму, а шкіра особливо чутлива до вологи.
Додаткові переваги вовняної ковдри:
Зверніть увагу, що постільні аксесуари можуть мати змішані варіанти наповнювача, причому в якості доповнення не обов’язково використовують синтетику. Так, наприклад, в інтернет-магазині МатраСон ви зможете замовити ковдри, філер яких складається з волокон шовку та вовни, і доповнити його шовковою подушкою.
Звичайно, підходить далеко не всякий матеріал — шерсть повинна бути в міру легкою, цупкою, зносостійкою, добре зігрівати і витримати кілька етапів очищення. Для виготовлення постільних аксесуарів беруть вовну домашніх тварин, причому найчастіше — спеціально виведених порід.
Яку шерсть використовують сучасні виробники:
Кустарним способом також виробляють ковдри із собачої шерсті, але покупка таких виробів — питання довіри майстру.
Вовну заготовляють гуманним, безкровним способом, не убиваючи тварин. Матеріал промивають, висушують, щоб видалити бруд і природний запах. Потім ділять за кольором і приступають до створення ковдри.
Найголовніша відмінність — в «конструкції» виробів, котра буває як відкритою, так і закритою (в чохлі). Більш практичною, звичайно, вважається закрита модель, оскільки тканинний футляр захищає наповнювач від забруднень і подовжує термін його служби, плюс оберігає користувача від запаху вовни.
Більшість виробів закриті бавовняними тканинами, проте є і варіанти, коли сам чохол частково виготовлений з вовни. Така хутряна сторона дуже м’яка, податлива і приємна на дотик. Знайти вироби з хутряним чохлом можна на сайті matrason.ua.
Крім того, за принципом виготовлення ковдри діляться на:
Змінюючи товщину, щільності і тип вовни, виробники мають можливість виготовляти ковдри для різних сезонів — від легких літніх пледів до щільних двошарових зимових варіантів. Бажано мати в своєму асортименті кілька аксесуарів різного рівня теплоти, але, якщо у вас обмежені можливості — зверніть увагу на комбіновані моделі, котрі складаються з двох ковдр. Ціна таких виробів трохи вища, однак вони підходять для цілорічного використання, а до того ще й займають менше місця у шафі, ніж набір із різних моделей.
Ланолін (тваринний віск) захищає шерсть від бруду, пересихання і передчасного зносу. Однак ця захисна оболонка з часом тоншає, тому для продовження терміну служби вовняні вироби рекомендують прати спеціальними засобами, в складі яких є ланолін. Прати вовняні ковдри можна в звичайній машинці, вибравши спеціальний режим («вовна» або «ручне прання») і дотримуючись рекомендацій виробника.
Вовняними аксесуарами не можна користуватись, якщо у вас є алергія на тварин. У цьому випадку краще вибрати модель з рослинним наповнювачем або варіант з штучним філером — наприклад, спецволокном.
У нашому каталозі ви зможете купити постільні аксесуари для дорослих і дітей: подушки, ковдри, матраци, комплекти різного розміру. У нас також можна недорого придбати меблі для спальні — комплектом або окремо. Доставка товарів здійснюється по всій Україні.